Zmagania z nadwagą, czyli ruch to podstawa

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Polskie społeczeństwo nie tylko staje się coraz starsze, ale staje się także coraz cięższe. Już naprawdę wiele osób boryka się z dodatkowymi kilogramami. Zamiast pójść na spacer czy zdecydować się na rower wolimy spędzać czas przed telewizorem bez względu na to, jaki program TV aktualnie można obejrzeć.

Co więcej, jedyną lekturą dużej grupy z nas jest tak naprawdę program TV. Tymczasem aby prezentować się wspaniale i poczuć się zdrowo, trzeba naprawdę zacząć uprawiać jakiś sport.
kobieta na siłowni
Author: Atletica Live
Source: http://www.flickr.com
To ruch jest kluczem do doskonałej sylwetki. Osoby, które preferują siedzący tryb życia posiadają na ogól problemy z dodatkowymi kilogramami. Dodatkowe kilogramy pojawiają się w szybkim tempie. Ich zgubienie nie jest już jednak takie łatwe. Wybór sportu jest aktualnie ogromny. Nie trzeba błyskawicznie decydować się na coś, co pochłonie spore pieniądze. Już delikatny spacer w dość szybkim tempie będzie w stanie nam skutecznie spalić kalorie i wzmocnić kondycję, a tym samym dobrze wpłynie na samopoczucie. Teraz modne jest bieganie. Na ścieżkach lasów i parków napotkać możemy biegaczy w przeróżnym wieku. Bieganie to rolki (propozycje) pomimo wszystko tani. Należy jednak mieć na uwadze, że nigdy nie powinno się oszczędzać na kupowaniu butów. Odpowiednie buty do biegania gwarantują komfort oraz bezpieczeństwo. Kolejnym sportem, który też jest ogólnodostępny, jest jazda na rowerze. Jest to wysiłek dość intensywny, co oznacza, że pozwala spalić nieprawdopodobnie dużą ilość kalorii.aktwyność fizyczna, rodzina
Author: Apteka-zdrowie.eu
Source: www.apteka-zdrowie.eu
Sport to nie tylko utrata kilogramów. Biegając, poruszamy wszystkie mięśnie naszego ciała. Dotleniamy również organizm: wszystkie komórki które tworzą nasze ciało otrzymują sporo więcej tlenu. W efekcie poczujemy się lepiej i lepiej też wyglądamy. Nie można zapominać o dość korzystnym wpływie sportu na odporność ciała. Osoby, które regularnie ćwiczą chorują zdecydowanie mniej. Wysiłek fizyczny będzie sprzyjał też wyrzutowi serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Osoby aktywne, którym sport nie jest obcy są znacznie mocniej zadowolone, cieszą się z życia i czerpią z niego pełnymi garściami. To osoby, z którymi zwyczajnie zazdrościmy dobrego humoru.