Zawieszenie powietrzne okazuje się być coraz częściej montowane

  • Posted on: 11 July 2018
  • By: addmean
Poduszki pneumatyczne okazują się być bardzo wytrzymałe. Kupując pojazd, pragniemy żeby był on bezpieczny, ale także żeby oferował nam odpowiedni komfort jazdy. Dlatego znacznie częściej ludzie patrzą, czy w wozach, które pragną nabyć montowane okazują się być poduszki pneumatyczne.

Dzięki specjalnemu wykorzystaniu powietrza, poduszki pneumatyczne fantastycznie się ściskają i prostują w porze w której wpadniemy w jakąś dziurę, a to sprawia, że nie odczuwamy tak mocno drgań, a taka podróż robi się wówczas dla nas bezpieczniejsza. Co więcej takie poduszki są jeszcze lepsze niż standardowo stosowane sprężyny, ponieważ będą w stanie przejąć i zniwelować dużo znaczniejszą ilość drgań.

Zawieszenia powietrzne stają się - świetna strona - stopniowo standardemciężarówka
Author: Pavel Kazachkov
Source: http://www.flickr.com
Może się zdawać, że wymienienie sprężyn specjalnymi workami zapełnionymi powietrzem sprawi, że te będą się co jakiś czas niszczyły, a wraz z nimi całe zawieszenie. Prędko jednak wyszło, że z jednej strony zawieszenia powietrzne będą niesamowicie wytrzymałe i dzięki temu mają szansę znieść dużo więcej niż te wykorzystywane w samochodach do tej pory, a z drugiej strony okazało się, że dają one sporo większy komfort jazdy.

To właśnie sprawiło, że teraz to zawieszenie jest wykorzystywane już w większości wozów, zwłaszcza że przez nie pasażerowie nie odczuwają praktycznie najmniejszych wstrząsów podczas jazdy oraz czują się tak jakby mknęli w powietrzu. Dodatkowo zawieszenie (zobacz także miech zawieszenia) to zapewnia nam niezmienny prześwit powietrza, bez względu na obciążenie, więc nie musimy się obawiać, że jazda z zapełniony bagażnikiem, okaże się dla nas mniej przyjemna.

Takie rozwiązania okazują się być idealne

Skoro takie rozwiązania idealnie się spisują i powodują, że nawet podróż po bardzo dziurawych ulicach może okazać się przyjemnością, to warto z nich wykorzystywać. Zwłaszcza że montaż oraz późniejsza naprawa nie będą drogie, a takie zawieszenie będzie w stanie wytrzymać dużo więcej, aniżeli to, które zakładane było w pojazdach do tej chwili.