Zależy ci na większej wydajności twojego auta? Zdecyduj się na chiptuning

  • Posted on: 17 May 2018
  • By: addmean
Pewna i bezpieczna jazda jest dla kierowców szczególnie ważną kwestią, ale wielu z nich patrzy również na maksymalną prędkość, jaką może osiągnąć ich pojazd oraz na przyspieszenie, jakie wykazuje. Szybka jazda nie jest niczym złym, pod warunkiem, że ma miejsce w bezpiecznych warunkach i z wykorzystaniem przepisów ruchu drogowego.


Osoby, które marzą, aby ich auta zyskały jeszcze bardziej zawrotną prędkość, niż pokazuje licznik, mają okazję zdecydować się na różne modyfikacje.


Co czynić, by osiągać większą prędkość?


wydatek
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


W sytuacji, kiedy właściciel samochodu stwierdza, że jego samochód mógłby osiągać większą prędkość oraz przyspieszenie, warto decydować się na zabieg, którym jest chiptuning. Chiptuning jest zmianą oprogramowania, jakie steruje działaniem silnika. Dokonanie tego rodzaju modyfikacji pomaga podnieść moc silnika oraz przyspieszenia. W tym momencie należy nadmienić, że chiptuning (S-Performance-przejdź na naszą stronę to łącze) nie stanowi zagrożenia dla silnika i nie ingeruje w jego budowę. Zabieg ten opiera się na zastosowaniu zapasu mocy silnika, jakie pozostawił producent samochodu. specjaliści zapewniają, że podnoszenie wartości silnika wpływa bardzo korzystnie na jego działanie i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas wyprzedzania na drodze, jak też pomaga oszczędzać paliwo.


Jak wygląda taka modyfikacja?
Chiptuning jest zabiegiem nieinwazyjnym i nie staje się zagrożeniem dla silnika auta. Każdy komputer silnikowy ma odgórnie ustawione parametry, które odpowiadają za poszczególne aspekty działania silnika. Wszystkie te wartości są zapisywane w odpowiednich tabelach. Przez dokonywanie zmian zapisanych wartościach, można zmieniać ustawienia i podnieść osiągi silnika (Warsztat samochodowy pod Toruniem - serwisurbanski.pl), co owocuje szansą osiągania znaczniejszych prędkości oraz skorzystania z większego przyspieszenia.


fotka - samochód
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Wyłącznie pod nadzorem fachowca


Choć chiptuning wydaje się być procesem prostym i nieinwazyjnym, wykonania modyfikacji nie należy składać w ręce przypadkowego mechanika.


W sytuacji, kiedy podejmuje się decyzję o wykonaniu tuningu, powinno się poszukać wykwalifikowanego warsztatu naprawczego, który specjalizuje się w wykonywaniu wspomnianych modyfikacji. Trzeba mieć na uwadze, że prawidłowe przeprowadzenie prac ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, tak i kierowcy pojazdu, jak również pozostałych uczestników ruchu na drodze.