Zagwarantowanie bezpieczeństwa na drodze to sprawa nadrzędna

  • Posted on: 3 May 2018
  • By: addmean
Rokrocznie na drogach giną setki ludzi - tak samo pieszych, jak też kierujących pojazdami.


Najbardziej częste przyczyny wypadków drogowych, w których śmierć ponoszą ludzie? Zwłaszcza to za duża prędkość i brawura, bardzo często alkohol lub też środki odurzające.
pojazd - pejzaż
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Piesi - tak, to jasne, oni też często sami są przyczyną takich wypadków. Prasa i telewizja donosi o takich przypadkach, zawsze akurat to wskazuje jako najbardziej częste przyczyny. Jednak czy za każdym razem tak właśnie jest? Po naszych drogach jeździ przecież niebywale wiele starszych pojazdów, często, przyznajmy to szczerze - nie do końca sprawnych. Skontrolowanie auta raz w roku może w takim wypadku to zbyt mało. Powiedzmy sobie szczerze, ilu z nas przywiązuje do stanu technicznego ogromną wagę. Pierwsza z brzegu stacja kontroli pojazdów - (zobacz stacja kontroli pojazdów Szadółki) wykona typowe badanie , potwierdzi stan techniczny, a przecież w trakcie roku stan takiego pojazdu niewątpliwie się pogorszy - zwłaszcza na naszych drogach. Może w takich wypadkach częstsza kontrola okazałaby się właściwym rozwiązaniem? Starsze samochody niewątpliwie tego wymagają. W momentach, kiedy czujemy, że nasze auto technicznie nie sprawuje się tak jak powinno, stacja kontroli (bezpłatny dostęp) pojazdów powinna być tym miejscem, do którego trzeba się udać. Nawet, jeżeli przegląd techniczny był robiony zupełnie niedawno. Jeśli pojazd z jakichkolwiek powodów nie będzie nadawał się do uczestnictwa w ruchu drogowym - na jakiś czas z niego zrezygnujmy.
Lepiej oddać do naprawy i przywrócić mu całkowitą sprawność, niż ryzykować przez okrągły rok, do kolejnego badania technicznego. Na drodze nie będziemy sami, o innych użytkowników również powinniśmy zadbać.