Z jakiej przyczyny powinieneś posiadać motocykl?

  • Posted on: 28 September 2018
  • By: addmean
Czy zakup przez dojrzałego mężczyznę motocykla powinniśmy uznać za objaw kryzysu wieku średniego? A być może motocykl to zwyczajnie motocykl? Przeczytaj, nim go nabędziesz!


Powiedzmy to sobie otwarcie – jest mnóstwo powodów, które przemawiają za tym, żebyś chwilę po przekroczeniu długo oczekiwanej czterdziestki kupił sobie nareszcie swój pierwszy motor.


Posiadasz już wszystko; mieszkanie, praca, maluchy, samochód? Brak ci wyłącznie jednej rzeczy – poczucia niczym nieograniczonej wolności. Wolności nie można zakupić – można zakupić dwa kółka. Kiedy byłeś młodzik, do szczęścia wystarczał bicykl. Teraz musisz mieć motocykl. Koniec i kropka. Jak kowboj bez konia, kierowca zawodowy bez tira, pilot bez samolotu, tak ty bez motoru... po prostu nie dasz już rady. Jedynie w przeciwieństwie do wszystkich nie chcesz mieć nowego, lepszego narzędzia pracy. Chcesz odskoczni. Czegokolwiek co da ci kilka typów zadowolenia jak też ową wolność, o jakiej napomknąłem. Te radości – jest to fakt posiadania czegoś wartościowego i w sumie całkiem zbędnego w sensie funkcjonalnym, czegoś wypasionego, przy czym możemy podłubać (jeżeli ktoś kocha), czy też czym można podróżować (co lubi niemal każdy). Z tym że jazdy motocyklem nie da się porównać z jazdą nawet wysokiej klasy czterokołowcem. Bez klimatyzacji, bez używania pasów bezpieczeństwa, bez wezgłowia oraz bez wspomagania kierownicy – to będzie prawdziwa jazda!


miasta
Author: JOHN LLOYD
Source: http://www.flickr.com


Może czas już odwiedzić sklep motocyklowy, dlatego że motor (sprawdź mega ofertę interkom dla motocyklistów: https://ejeas.pl/o-nas/) – to nie jedynie pojazd.
Jest to subkultura, od kostiumów począwszy, a na stylu życia kończąc. Nadzwyczaj twarzowe skórzane kurty, stylowe kaski i obowiązkowe okulary przeciwsłoneczne, specjalne obuwie i mitenki.