Z jakiego powodu warto na wakacje pojechać w krajowe góry?

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Gdyż nie wszystkie państwa mają dojście do wyżej wymienionych miejsc. jak najbardziej, można zdecydować się na zwiedzanie obcych państw, lecz mimo to, zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie...” - skłaniamy do spędzenia urlopu w kraju. Powodem jest, z każdą chwilą poprawiający się stan polskich dróg. Obecnie, drogi szybkiego ruchu i autostrady doprowadzą nas do znacznej części miejsc w Polsce. Cały czas budowane nowe odcinki zapewniają nam możliwość wygodnych podróży. Do odwiedzin polskich terenów skłonić nas też mogą na każdą kieszeń ceny. Polska mimo wszystko ciągle wypada interesująco pod tym względem w porównaniu z Europą Zachodnią.


Bieszczady
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com
A może by tak tego roku zapomnieć o przyzwyczajeniach, promenadach i zdecydować się na polskie góry? Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry robią wrażenie, ale jednak tylko w Tatrach znajdziemy się bliżej nieba.Wspaniałe widoki, jakie zapewniają nam szlaki górskie, służący większości osób klimat, jak również pełna humoru i zabawy atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to sposób na udany wypoczynek. Niesamowite wrażenie sprawia na nas obraz ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, gdy w dolinie jest upalnie i świeci słońce. Rwące potoki zachęcają do umoczenia stóp w ich nurcie, a pachnąca łąka by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to w głównej mierze obcowanie z naturą.


Zwiedzając różne zakątki Polski z reguły próbujemy tamtejszych przysmaków, a domowe obiadki zamieniamy potrawami charakterystycznymi dla danego regionu. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach. Proponujemy więc by już w najbliższych dniach rozpocząć poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Pomyśleć czy lepiej poczujemy się w góralskiej chacie, czy może w eleganckim, pełnym wygód hotelu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wystukać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014 (sprawdzone szlaki), a ujrzymy imponującą listę ofert, z której na pewno wybierzemy odpowiednią.