Z jakich powodów tak niezwykle jest dobra odzież sportowa?

  • Posted on: 1 September 2018
  • By: addmean
Jakiś czas temu w tym wspaniałym kraju - i piszę to bez ironii – powstał projekt realizacji tak zwanych „Orliki”, tj. zespołu boisk ogólnodostępnych w niewielkich miastach powiatowych czy gminach. Początkowo byłem mocno sceptyczny temu pomysłowi. Duch Gierka podnosić się począł, a więc intelekt podpowiadał „To się nie uda a z pewnością będzie nas sporo kosztować” po czym na zapomniałem o sprawie.

Piłka nożna
Author: fabbio
Source: http://www.flickr.com
Los chciał, że tego lata przyszło mi zagrać na jednym ze wspominanych boisk. Mateuszowi spodobało się kopać w piłkę, zatem byłem zmuszony wynaleźć dobre do tego celu miejsce. Zagraliśmy więc w przydomowym ogródku. Kilkuletni obrońca odziany w bluzę dla dziecka oraz ja - bramkarz w bardzo wygodnej bluzie do biegania.Na nieszczęście, wynik tychże gier dla naszego ogrodu nie był najlepszy. Ucierpiały kwiaty, zagrożone zostały nowe drzewka, dlatego kwestia boiska zrobiła się pilna. Młody piłkarz wspomniał, że jest w naszej okolicy „Orlik”. Tak więc z lekkim niepokojem jak z tym polem do gry będzie wzięliśmy piłkę i poszliśmy. Obawy tak naprawdę miał głównie grający na bramce. Ale co było czynić, estetyka ogrodu tak samo ważna jak kultura fizyczna młodzieży.

Udaliśmy się na boisko mieszczące się 20 minut spaceru od naszego domostwa. Dostrzegliśmy najpierw zieloną trawę wielkiego boiska, a w dali dwa małe do koszykówki i do piłki nożnej. Ponieważ aura była wymarzona, na „Orliku” był spory ścisk. Barwny lud odziany w bluzy - więcej i więcej| - dla dziewczynki, mniejsze dzieci w bluzy dla dzieci. Starsi chłopcy ubrani w bluzy najlepsze bluzy do biegania.

Nawierzchnia boiska okazała się być mieszanką trawy oraz miękkiego granulatu. Efekt tego taki, że boisko jest dość twarde aby przyjemnie było biec za piłką a równocześnie dość miękkie by w chwili upadku było bezpieczne.

Polityczny postulat jednoczenia miejscowej ludności również się zrealizował. Faktycznie, w małej miejscowości spotkanie miejscowych drużyn urasta rangą do meczy drużyny narodowej.