Wypożyczenie przyczepy, wskazówki

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Co zrobić jeśli mamy przewieźć naprawdę pokaźną ilość bagażu, nowo zakupioną lodówkę i mamy nieduży samochód do dyspozycji? Najbezpieczniej jest podpiąć do niego przyczepę bagażową. To opcja dla jej właścicieli. Reszta kierowców musi zadowolić się przyczepką z wypożyczalni. Racja, żeby ją wypożyczyć nie trzeba wiele zachodu, jednak jest kilka ważnych spraw, o na które warto zwrócić uwagę.

Aby wypożyczyć przyczepkę należy mieć przy sobie dowód tożsamości. Najkrótszy okres na jaki można wypożyczyć przyczepę to przeważnie parę godzin. To optymalny czas aby w okolicy miejsca zamieszkania przetransportować jakiś większy towar. Przeważnie jednak przyczepa używa się 24h lub weekend. Oczywiście w zależności od potrzeb przyczepę można wynająć na dłuższe okresy, wtedy też jest szansa na niższe stawki. Nie zaszkodzi o swych planach pomyśleć z wyprzedzeniem i rezerwować dogodne terminy, z racji, że w niektórych miesiącach zainteresowanie przyczepami jest większe. Wypożyczenie (przyczepy wywrotki) na kilka godzin to kwota rzędu 30 złotych. Za wypożyczenie za dobę powinniśmy liczyć już 50-60 złotych. Za to (przyczepy gastronomiczne) na weekend kosztuje 70 złotych. Wypożyczenia dłuższe niż 7 dni to już kwota rzędu kilkuset złotych.
Przyczepa
Author: clifford Smith
Source: http://www.flickr.com
Największe znaczenie ma instalacja elektryczna a także układ najazdowo-hamulcowy. Wypożyczając przyczepę warto skontrolować czy po podłączeniu wszystko pracuje jak należy. Bardzo często ma miejsce sytuacja, w której po po przejechaniu paru kilometrów pod wpływem drgań przestaje działać instalacja świetlna. Przed udaniem się za kierownicę warto sprawdzić stan i ciśnienie ogumienia oraz czy w posiadaniu jest koło zapasowe.

Zanim wyruszymy w drogę powinniśmy sprawdzić jej stan techniczny, ponieważ przy oddawaniu pojazdu ominie nas ewentualność nerwowych sytuacji oraz niewyjaśnionych spraw. Szybki ogląd powinniśmy zrobić w obecności pracownika wypożyczalnia, a mające miejsce defekty zapisać podczas sporządzania umowy. Przy oddawaniu przyczepy może się zdarzyć sytuacja, w której zostaniemy obarczeni kosztami szkód, których nie wyrządziliśmy.