Wybieramy słuchawki

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Kupując słuchawki warto mieć na uwadze parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim w przypadku słuchawek sprawdza się powiedzenie, że odpowiednia jakość idzie w parze z ceną. Rzecz jasna wybór najlepszego urządzenia zależy od oczekiwań i preferencji odbiorców, lecz należy mieć świadomość tego, że modele za 100 zł będą brzmieć całkowicie odmiennie niż kilkukrotnie droższe.

Rocking Residence Flow
Author: Rocking Residence
Source: Rocking Residence
Oczywiście powiedziane nie jest, że za takie pieniądze nie kupi się dobrych słuchawek. Jeśli ktoś potrzebował ich będzie do codziennego słuchania radia, a jego oczekiwania nie będą zbyt wygórowane, to na przykład Słuchawki Creative HQ-1600 (51EF0370AA002) doskonale spełnią jego potrzeby.

Zrobione są one z niezłych solidnych komponentów, a do parametrów muzyki także nie można się przyczepić. Producent zastosował w tym modelu już neodymowy głośnik, a specjalna konstrukcja cewek w dużym stopniu polepszyła dynamikę w szerszym paśmie częstotliwości. Ten typ firmy Creative jest również niezwykle wygodny w noszeniu, przez co nawet długie trzymanie słuchawek nie spowoduje odgnieceń i ucisków. Do codziennego słuchania świetnie sprawdzą się także , kosztujące nieznacznie więcej niż sprzęt firmy Creative. Są to słuchawki nauszne całkowicie bezprzewodowe, przez co zniknął problem leżących po całym pokoju przewodów. W komplecie jest dołączony nadajnik, pełniący jednocześnie funkcję ładowarki, a moc jego jest dobrana w taki sposób, że bez żadnego problemu słuchawek będzie można używać w większym mieszkaniu.

Osoby zajmujące się muzyką w sposób zawodowy, przykładowo DJ-e będą z pewnością potrzebować sprzętu wyższej jakości. Wielu z nich wybierze z pewnością Słuchawki Aerial7 Tank Soldier, specjalnie zaprojektowane do tego typu sytuacji. Rzecz jasna, jak to się ma ze sprzętem najwyższej próby, dźwięk jest krystalicznie czysty a przy tym dynamiczny i pełny głębi, ale słuchawki te mają także obrotowe nauszniki i elastyczny pałą z regulacją. Zaś największym miłośnikom wrażeń słuchowych polecić można Słuchawki AKG Q 701 (Q701WHT) (strona z ofertą).Cena ich naprawdę nie jest niska, lecz wykorzystane technologie i komponenty zapewniają taką jakość dźwięku, że chyba warto tak dużo za nie dać.