Wybieramy najlepsze słuchawki

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Wielu ludzi na co dzień używa słuchawek do odsłuchiwania muzyki, z komórek, smartfonów czy też odtwarzaczy mp3. Lecz przeważnie są to tanie słuchawki douszne, dostarczane razem z urządzeniem, lub modele zakupione za kilka złotych w jakimś markecie. To prawda, i na słuchawkach tego typu da się muzyki słuchać, lecz czy to na pewno będzie to przyjemne?

Słuchawki w stylu retro
Author: Maxell
Source: Maxell
Już za pięćdziesiąt złotych przecież można kupić porządne, markowe słuchawki, które będą odtwarzać muzykę a nie lekko brzdąkać. A półka wyżej, czyli modele które kosztują więcej niż 200 złotych to już sprzęt w pełni profesjonalny, przeznaczony dla wymagających miłośników dobrego grania i zawodowych muzyków.Spora grupa słuchawek dedykowana jest dla DJ-ów, którzy przeważnie potrzebują paru nietypowych patentów. Modele do zastosowań profesjonalnych powinny mieć przede wszystkim duże pasmo przenoszenia. Dla przykładu Słuchawki Philips SHL5905GY (SHL5905GY/10) () będą je miały w zakresie od 12 do 23500 Hz, co zapewnia odpowiednią dynamikę muzyki bez tłumienia najwyższych częstotliwości. Znacznie lepiej wyglądają pod tym względem Słuchawki Pioneer HDJ, dla nich pasmo kończy się na 28 tysiącach Hz a zaczyna na 5 HZ. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja samych głośników polepsza niskie i średnie zakresy częstotliwości, które są najczęściej wykorzystywane w granych przed dj-jów gatunkach muzyki.

Podobne pasmo przenoszenia posiadają również Słuchawki Pioneer SE-MJ551-R (SE-MJ551-R), one także często są wybierane przez ludzi zajmujących się zawodowo muzyką rozrywkową. Są one bardzo wygodne, co przy kilku godzinach spędzonych na uszach ma niebagatelne znaczenie. Dodatkowo producent dołączył do kompletu wymienne poduszki nauszników, więc istnieje możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb. Czarno-czerwona kolorystyka na pewno spodoba się wielu klientom, a z pewnością do kupna będzie ich przekonywał krystalicznie czysty dźwięk, jaki mogą zaproponować. Podobną barwę i techniczne parametry mają także Słuchawki Skullcandy Hesh NBA Derrick Rose (SGHEBZ-14), w ich przypadku zakresy częstotliwości są trochę ograniczone, lecz przy doskonałej jakości produkcji nie da się tego usłyszeć.