Wojowanie z tuszą czyli jak przemyślanie stracić na wadze

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
Jedzenie ponad miarę (prowadzi do tzw. otyłości prostej) wynika z rozmaitych powodów. Przede wszystkim powoduje przyjemność, frajdę, na którą możemy sobie przyzwolić.


Ciasto lub czekolada nie zrujnują wszak budżetu domowego.
Objadanie się jest również akceptowalne społecznie. Konwenty towarzyskie skupiają się naokoło suto zastawionego stolika. Jemy nie dlatego, ażeby zaspokoić głód, lecz ażeby zagłuszyć kłopoty. Jak wypływa z badań dietetyków europejskich, w dziewięciu sytuacjach na dziesięć powodem otyłości są kłopoty psychiczne. Psycholodzy sądzą, iż odchudzać się nie powinno się żołądkiem, ale głową. Uporać się najprzód z umysłowością, natomiast później z ciałem. Melancholia oraz stres mogą być przyczyną nadmiernego apetytu, szczególnie na słodycze. Przedkładanie owego smaku odziedziczyliśmy po przodkach. Wiadomo też, że jedzenie bogate w cukier oraz węglowodany podnosi poziom tryptofanu we krwi. Powoduje to bardziej zwiększone przenikanie tego aminokwasu do mózgu, gdzie aktywizuje produkowanie serotoniny. Jej podwyższone stężenie polepsza humor. W związku z tym zdenerwowani odruchowo sięgamy do pudełka z ciasteczkami. Jeśli przeprowadzimy emocjonalne śledztwo, umiemy odkryć, jakiego rodzaju klimaty wiodą do łakoci. Dietetyk (specjalista) zaproponuje program odchudzający, dedykowany jadłospis, tak, żeby efekty były zauważalne. Wymaga to determinacji i intensywnej pracy.


Zdrowy sen
Author: Tempur
Source: Tempur


Na początek odnajdź wypróbowany gabinet dietetyczny we Wrocławiu. W tym celu prześledź sieć i wpisz w wyszukiwarkę: polecany gabinet.


Blondynka o bujnych włosach
Author: Steven Santiago
Source: http://www.flickr.com


Aby wyszczupleć, nie musimy się morzyć głodem, tylko zaprzestać opychać. Czasami starczy ograniczyć słodkości, obniżyć nieznacznie zawartość talerza. Porcjować posiłki na 5 małych porcji, mieszczących sporo niskokalorycznych warzyw.


Idealne będą surowe, pichcone, w postaci zup. Jarzyny możesz spożywać właściwie bez ograniczeń. Dietetyk Wrocław rekomenduje, by zawartość talerza osoby zrzucającej zbędne kilogramy, była nadzwyczaj urozmaicona.