Wakacje w siodle

  • Posted on: 12 July 2018
  • By: addmean
W naszym kraju jazda konna, od kilku sezonów zdobywa coraz bardziej pokaźną liczbę fanów. Wiele osób urzeczonych jest bliskim kontaktem z koniem, a wielkie szczęście przynosi im poszerzanie jeździeckich umiejętności. Jednocześnie pojmują, że jazda konna nie jest ani bardzo droga, ani sprawiająca trudności.

obozy konne (<img src="http://www.patataj.com/foto/galerie/odzs12.jpg" alt="obozy konne" width="150" style="float:right; margin:11px;"/>)nie|konia], wówczas koszt jego utrzymania dla niejednego z nas może być zbyt duży. Jednak jeżeli nie czujemy się na siłach (nie tylko finansowych), aby własnego konia posiadać - nie jest to koniec świata.

Z pewnością odnajdziemy w pobliżu stadniny koni, w których nauczymy się jeździć. Jest to łatwiejsze niż nam się wydaje, ponieważ sport ten staje się coraz popularniejszy, a co za tym idzie - w Polsce mamy coraz więcej stadnin. Na co warto zwrócić uwagę? Na pewno trzeba wiedzieć, iż rozmiar klubu nie przekłada się na jakość szkoleń, a na nauczyciela dobrze jest wybrać osobę z uprawnieniami instruktora PZJ. Zawsze jest czas na naukę, drzwi stadniny stoją otworem dla każdego.Chociaż im w młodszym wieku zaczniemy pobierać naukę tym szybciej zauważymy efekty. Warto w związku z tym zainteresować dzieci końmi, albowiem jeśli naprawdę złapią bakcyla, będzie to miłość na całe życie. Zwierzę odwzajemnia uczucie - w ciężkich chwilach potrafi „przytulić” i trącić łbem. Może być także znakomitym terapeutą. Kontakt przez dotyk z koniem, jego ciepłota ciała i psychiczne oddziaływanie na człowieka udowodnione zostało już dawno temu. Wakacje nadejdą szybciej niż nam się wydaje... Zastanawiamy się, snujemy plany jak zorganizować czas naszemu dziecku. A może wspólnie przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? (przeczytaj więcej (przeczytaj więcej)) Aby przekonać naszą niezdecydowaną osóbkę zobaczmy pobliskie stadniny, blogi poświęcone tej tematyce (np. wpisując w wyszukiwarce internetowej słowa obozy konne).

Dzieci w kontakcie ze zwierzęciem, uczą się także dyscypliny, ponieważ przeważnie przed osiodłaniem należy wyczyścić konia, założyć siodło i uzdę. Później przychodzi czas na jazdę z instruktorem. Po niej trzeba odprowadzić konia do stajni, rozsiodłać i wyczyścić. Całe przedsięwzięcie zajmuje ok. 2 godz, lecz gdy dziecko pokocha konie, czynności te będą dla niego tylko przyjemnością.