W procesie rehabilitacji właściwe wyposażenie naprawdę się przyda, gwarantuje ono komfort funkcjonowania

  • Posted on: 4 July 2018
  • By: addmean
Zdarzają się sytuacje, w których nawet najzwyklejsze zabiegi pielęgnacyjne oraz higieniczne sprawiają człowiekowi trudność oraz czynią, że nie może on sobie samemu poradzić. Wypadki te tyczą zarówno osób starszych i niepełnosprawnych, jak również pacjentów dochodzących do zdrowia po skomplikowanych zabiegach bądź wypadkach. Takie osoby nie są w pełni sprawne ruchowo więc muszą liczyć na pomoc w czasie podstawowych czynności takich, jak chodzenie bądź załatwianie potrzeb fizjologicznych. Profesjonalne wyposażenie może zapewnić im maksimum możliwego komfortu.

Jeżeli chodzenie powoduje trudnościrehabilitacja
Author: Ben Sutherland
Source: http://www.flickr.com
Tak i starszym osobom, które mają już trudności z chodzeniem, jak również osobom po przeróżnych wypadkach, złamaniach oraz operacjach, bardzo trudno jest przemieszczać się samodzielnie po domu. To poważnie komplikuje codzienne funkcjonowanie, gdyż takie osoby są zmuszone calutki dzień spoczywać w łóżku albo siedzieć w jednym miejscu, a bez pomocy towarzysza nie mogą przeprowadzić przy sobie najważniejszych czynności. Balkonik rehabilitacyjny wyśmienicie rozwiązuje ten problem, ponieważ z jego użyciem pacjent może swobodniej poruszać się po wnętrzu, pochodzić po domu oraz wypełniać lżejsze prace.

Zobacz również:


Czynności fizjologiczne sprawiają czasem trudności!

Choć korzystanie z toalety wydaje się być kwestią całkiem zwyczajną oraz prostą, pacjenci z trudnościami natury zdrowotnej, czasowo lub stale niepełnosprawni, jak również osoby w podeszłym wieku, miewają z tym spore kłopoty. Przeważnie takie osoby są zmuszone załatwiać swe potrzeby fizjologiczne na podłożony basen, co jest krępujące i niekomfortowe. Krzesła toaletowe eliminują ten kłopot, ponieważ budową przypominają zwyczajne toalety i pomagają korzystającym z nich pacjentom zapewnić atmosferę intymności. To na pewno lepsze oraz bardziej komfortowe rozwiązanie, z którego mogą skorzystać ci pacjenci, którzy są tylko w stanie wstać z łóżka, ale nie potrafią dojść do łazienki.

Propozycja dla pacjentów jest imponująca

ćwiczenia rehabilitacyjne
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj wiele uwagi poświęca się temu, by zagwarantować osobom starszym oraz niepełnosprawnym należyte warunki, przez to asortyment sprzętu medycznego, z jakiego mogą korzystać w zaciszu swojego domu, wciąż się rozszerza - czytaj dalej. Takie wyposażenie jest bardzo komfortowe dla pacjentów, jednak nie można zapominać, że przede wszystkim ułatwia pracę osobom, które takimi pacjentami się opiekują. Jest to trudna i mozolna praca, zatem warto sobie ją troszkę ułatwić.