W jaki sposób zadbać o akumulator? Najistotniejsze wskazówki

  • Posted on: 23 August 2018
  • By: addmean
W zimowym okresie właściciele pojazdów częściej narażeni są na awarie akumulatorów. Zanim temperatury spadną poniżej zera warto zatem sprawdzić, w jakim jest on stanie.
prawo jazdy


Niestety, pewna część kierowców, nie zwraca na to narzędzie większej uwagi do czasu, kiedy nie można już włączyć silnika. Na pewno należy regularnie sprawdzać stan akumulatora. Weryfikację można przeprowadzić w samochodowym warsztacie. Bardzo często warsztaty nie biorą opłaty za taką usługę. Ponadto warto czyścić obudowę jak też bieguny akumulatora szmatką antystatyczną. Zapobiegnie to niepożądanym rozładowaniom elektrycznym w skutku kontaktu brudu z biegunami . Należy także zweryfikować solidność elektrycznego połączenia, kontrolując tak zwane klemy, dokręcając je w razie potrzeby. Ażeby akumulator (po więcej zapraszam tutaj) miał szansę doskonale się naładować, należy pokonywać większe odległości samochodem. Na krótkich dystansach akumulator do wózka widłowego - nowa - sprawdź te propozycje - na pewno nie zdąży naładowywać się do końca, co zwiększa niebezpieczeństwo dysfunkcji. Powodem największego zużycia energii może być nagrzewanie tylnej szyby, podgrzewane foteli a także dmuchawy – szczególnie w sytuacji, kiedy pojazd stoi na światłach czy też w korku.


sklep akumulatory warszawa
Author: hedera.baltica
Source: http://www.flickr.com


gaz
Author: Renault


Na wyposażeniu każdego auta muszą znaleźć się akcesoria pomocne w razie awarii. Jest to istotne w szczególności teraz, podczas nadciągających przymrozków.
Do podobnych akcesoriów należy zaliczyć między innymi przewody rozruchowe. A co gdy nasz akumulator jest do zepsuty? Trzeba kupić nowy, najlepiej wbijając w wyszukiwarkę internetową frazę: sklep akumulatory Warszawa.