W jaki sposób uruchomić komis samochodowy?

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Interesujesz się samochodami? Pomyśl o otwarciu własnego autokomisu. Wystarczy, że odnajdziesz dobrze zlokalizowany oraz utrzymany w porządku plac, a także zatroszczysz się o ciekawą reklamę własnej działalności.


fotogram - sklep
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Na czym polega ów interes? Posiadacz wozu powierza sprzedaż swego pojazdu posiadaczowi autokomisu. Ten pierwszy określa cenę, jaką chce otrzymać za wóz. Posiadacz komisu samochodowego zarabia na prowizji, jaka zostaje ustalona od sprzedanego czterokołowca. Komisy samochodowe cieszą się ogromnym powodzeniem pośród osób, jakie potrzebują pozbyć się starego czterokołowca i zakupić nowy. Z jakiej przyczyny? Posiadacz, wstawiając pojazd do autokomisu, nie musi w ogóle przejmować się całym procesem wypatrywania nabywcy. Skup samochodów a także znalezienie klienta to działka właściciela komisu.


Dla posiadacza komisu samochodowego najważniejszy jest plac, na którym będą eksponowane samochody przeznaczone do sprzedania. Jego nawierzchnia będzie zależeć przede wszystkim od tego, ile aut zamierzasz prezentować. Jeśli myślisz o profesjonalnym autokomisie, na placu powinno się bez trudności pomieścić co najmniej kilka - paręnaście samochodów. Jak rozkręcisz biznes, być może potrzebować będziesz powierzchni dla ponad 50, a może i 100 samochodów. Miej na względzie, iż klienci muszą mieć luźny dostęp do każdego z czterokołowców. Miej na względzie, że liczą się wymiary po otwarciu wszystkich drzwi czterokołowca - łącznie z bagażnikiem.
Na obszarze nawet najprostszego komisu powinno znaleźć się także miejsce na pomieszczenie biurowe. Zazwyczaj jest to kontener z blachy, ale jeśli ma to być duży autokomis, wtenczas zastanów się nad solidniejszą konstrukcją.