W jaki sposób prędko wypożyczyć pojazd?

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
Bywają okoliczności w naszym życiu, w których auto potrzebne jest w trybie natychmiastowym. Może to być wypadek, niespodziewany wyjazd w pilnej kwestii, czy też przymus odwiedzenia wielu lokalizacji w niedługim czasie. Także wtedy, gdy nasz pojazd zostanie popsute w wyniku wypadku drogowego. Co wtedy? Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby otrzymać zwrot kosztów wynajmu samochodu na zastępstwo?


sprawdź!
Rozporządzenia, które schematyzują odpowiedzialność ubezpieczalni w ramach umowy OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych, to art. 822 par. 1 k.c. (w zw. z art. 361 k.c.). Zgodnie z artykułem 361 par. 1 k.c., osoba zobowiązana do naprawy szkody pokrywa opłaty za skutki bądź zaniechania będących przyczyną szkody. Także straty poszkodowanego. Od 1999 roku padło wiele wyroków orzekło zwrot kosztów najmu pojazdu zastępczego przez ubezpieczalnię poszkodowanemu. W myśl z art. 361 par. 1 k.c. zniszczenie rzeczy w wyniku kolizji skutkuje utratą możliwości korzystania z niej. Z tej przyczyny poszkodowany musiał zapłacić za wynajem pojazdu, co jest jednym ze skutków poniesionej szkody.
Ponadto, warto wiedzieć, iż zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego z dnia 17 listopada 2011 r. (sygn. akt III CZP 05/11), przywilej do wynajmu pojazdu zastępczego jak również do zwrotu kosztów z tego tytułu nie jest też uzależniona od możliwości użytkowania transportu miejskiego. Odstępstwo może wystąpić, gdy osoba poszkodowana ma drugi samochód z którego może korzystać, lub jeżeli właściciel korzysta ze swojego pojazdu tylko okazyjnie.

Ford Fiesta
Author: Kyle Harris
Source: http://www.flickr.com

Wypożyczalnie samochodów warszawa. To nieskomplikowane. Przedstawiamy kilka prostych wskazówek. Po pierwsze porównaj oferty różnych wypożyczalni, wiek dostępnych pojazdów, cennik wynajmu (wypożyczalnia aut w warszawie), rodzaj ubezpieczenia - być może Twoja polisa obejmuje również wypożyczone samochody - nie daj się naciągnąć.
Sprawdź opłaty dodatkowe, oraz coraz bardziej popularną możliwość odbioru i zwrotu auta w wygodnym dla Ciebie miejscu.
Żeby podpisać umowę najmu potrzebne będą dokumenty, takie jak: prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport. Niektóre wypożyczalnie wymagają dokonania rezerwacji. Można to zrobić przez stronę internetową wypełniając odpowiedni kwestionariusz.