W jaki sposób dbać o sylwetkę?

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
Wszyscy marzymy o wspaniałej figurze. Przeglądamy popularne magazyny i patrzymy z uwielbieniem na fotografie wielkich gwiazd, które są w stanie się poszczycić doskonałymi kształtami. Porównujemy własne ciało do nich i wpadamy w czarną rozpacz. Po pierwsze, najczęściej fotografie w tego typu gazetach to efekt profesjonalnego photoshopu. Poza tym, wielu aktorów czy piosenkarzy swoją nienaganną sylwetkę zawdzięcza drogim zabiegom upiększającym. Dużo lepiej zatroszczyć się o swoją kondycję na własną rękę.


ćwiczenia
Source: http://www.sport-shop.pl/
Przez ostatnie lata wymyślono dużo najróżniejszych zestawów treningowych. Każdy z nich ma konkretne przeznaczenie i swoich oddanych fanów. Co chwilę pojawia się moda na inny trening. Jeszcze kilkanaście lat temu najczęściej wybieraną formą ćwiczeń był zdecydowanie aerobik. Stosowały go zwłaszcza kobiety. Intensywne ćwiczenia w rytm muzyki zapoczątkowały światową modę na sportowy styl życia. Jakiś czas temu triumfował pilates. Jest to wyjątkowo popularna forma rozciągania mięśni. To bardzo bezpieczna forma treningu, jeśli uprawiamy ją pod nadzorem doświadczonego instruktora. Należy zawsze pamiętać o odpowiednim oddechu. Ostatnio cały świat zwariował na punkcie crossfit. Ten plan ćwiczeń łączy w sobie mnóstwo różnych elementów. Jest to dyscyplina ogólnorozwojowa.Uprawiają ją również bokserzy, przygotowując się do walki, czy wojskowi, należący do jednostek specjalnych, którzy tym sposobem ćwiczą swoją sprawność fizyczną. Również my możemy stosować ten system treningowy. Jest on idealny dla tych, którzy walczą z nadwagą. Z kolei, dla tych wszystkich, którzy w sporcie szukają ukojenia, zaleca się jogę. Ta starożytna forma ruchu pomogą osiągnąć tak potrzebną w życiu codziennym równowagę oraz wycisza myśli.

Niezależnie od tego, który system nam najbardziej odpowiada, należy się dobrze przygotować do ćwiczeń. Nie zapominajmy o odpowiedniej rozgrzewce. Podczas ćwiczeń należy pić dużo wody. Pamiętajmy, aby nie rzucać się od razu na głęboką wodę i stopniować poziom trudności. Inaczej następnego dnia obudzimy się z ogromnym bólem w mięśniach jak . Są skuteczne sposoby na zakwasy. Trzeba rozmasować bolące miejsce, wysmarować je specjalną maścią i pić dużo wody.