W jaki sposób dbać o samochód? Jakich używać preparatów, aby jeździł przez jak najdłuższy czas?

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
Może ciężko to sobie wyobrazić, ale nawet zaniedbany samochód można doprowadzić do stanu, z jakiego będziemy całkowicie zadowoleni. Jeśli chcemy to osiągnąć trzeba posiadać trochę samozaparcia, ważna jest też ochota do pracy. To wszystko natomiast nie może się udać bez odpowiednich kosmetyków. Kosmetyki samochodowe są bardzo istotne, do różnych elementów samochodu, ale już do samej karoserii można wymienić parę specyfików. Najbardziej popularne są szampony oraz żele do mycia.

pielęgnacja samochodu
Source: pixabay.com
Bez problemu usuną błoto, kurz oraz mocniejsze zabrudzenia. Niektóre z takich kosmetyków zawierają środki, które zapobiegają utlenianiu lakieru, to powoduje, że kolor nie ulega blaknięciu i pozostaje błyszczący. Jazda w upalne dni, to pewne odpryski asfaltu oraz liczne ślady po zabitych muchach i innych robakach. Bardzo ciężko się ich pozbyć, całe szczęście na pomoc przychodzi sprej z mocnymi detergentami, jakie poradzą sobie nawet z najmocniejszymi zabrudzeniami, a jednocześnie nie zniszczą lakieru. Do felg i opon też istnieją specjalne środki (naszym znakiem jest jakość). Najlepsze będą spreje do zmywania zabrudzonych felg. Działanie takich środków jest przeważnie bardzo proste, należy bowiem rozpylić sprej, zostawić go na kwadrans, a potem spłukać. Następnie na błyszczącą powierzchnię warto nałożyć specjalny wosk do felg, ponieważ pozwoli to na dłużej cieszyć się idealnym wyglądem kół.pielęgnacja samochodu
Nielakierowane zderzaki jak również listwa możemy zabezpieczać czernidłem, albo specjalnym środkiem, jaki nie tylko pogłębia kolor, lecz jednocześnie tworzy wodoodporną warstewkę, która chroni elementy przed brudem oraz drobnymi uszkodzeniami. Do świateł, szyb i lusterek polecane są spreje, płyny jak również pianki, które nie zostawiają smug, a do tego skutecznie chronią przed zabrudzeniami powierzchnie szklane ochronną warstwą. Rozwiązaniem, jakie poprawia widoczność i daje bezpieczeństwo jest tak zwana niewidzialna wycieraczka - https://sklep.oemtuning.pl/. To oznacza, że rozprowadzona na szybie powoduje, że woda szybko ulega skraplaniu oraz bardzo szybko spływa po szybkie. To powoduje, że szyba szybciej wysycha. Przy tym zwiększa się jednocześnie nasze bezpieczeństwo, bo brudna szyba albo też smugi mogą spowodować złą widoczność, a co za tym idzie groźne zdarzenia na drodze.