Użyteczne programy do generowania formularza PIT

  • Posted on: 5 July 2018
  • By: addmean
Rozliczenie podatkowe wielu osobom spędza sen z powiek – jakie dane powinniśmy wpisać i gdzie je umieścić? W rezultacie wybieramy usługi biura rachunkowego, by mieć pewność, że dokument nie będzie posiadał żadnych błędów. Są jednak dużo łatwiejsze sposoby.

Gdzie znajdziemy pomoc?

Wielu ludzi rozliczając PIT 36, czy inne PIT-y 2016, przeważnie zastanawia się, jakie dane - dalsze informacje - trzeba wpisać i jakie rubryki powinno się wypełnić, aby w formularzu znalazły się wszystkie niezbędne informacje i aby później nie było konieczności dokonywania żadnych poprawek. Trzeba także pamiętać, że od czasu do czasu przepisy prawa podatkowego się zmieniają, a nie każdy uważnie te modyfikacje śledzi. Jednym z najprostszych i najczęściej stosowanych rozwiązań jest więc skorzystanie z pomocy księgowego. Jeżeli jednak nasza firma nie zatrudnia osoby, która mogłaby się zająć takim zadaniem, możemy wybrać się do biura rachunkowego, w którym za niewielką opłatą pracownicy uzupełnią deklarację podatkową. Nie wszyscy jednak mają czas, aby poszukać ekspertów – często godziny pracy układają się tak, że biura rachunkowe są już pozamykane. W takim wypadku warto poszukać rozwiązania w internecie, gdzie dostępne są bezpłatne programy umożliwiające wypełnienie deklaracji bez błędów. Szczegóły znajdziesz pod linkiem .


Rozliczenie podatku
Source: pixabay.com
PIT-y 2016 bez tajemnic

Oferowane w internecie programy do podliczania sprawozdań podatkowych to na pewno spore udogodnienie dla wszystkich ludzi, którzy chcieliby na własną rękę uzupełnić deklarację, jednakże nie są pewni czy potrafią. Z reguły aplikacje tego typu można zainstalować na swoim komputerze domowym, albo skorzystać z nich online. Dlaczego warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie? Po pierwsze ze względu na wygodę użytkownika. Programy te umożliwiają rozliczyć nie tylko popularne formularze, jak np. PIT 36, ale również te dedykowane dla węższej grupy podatników. Zwracajmy jednak uwagę, czy konkretna aplikacja jest w praktyce bezpieczna, co jest bardzo ważne. Sporą zaletą korzystania z programów do podliczania deklaracji podatkowych jest również możliwość wydrukowania gotowego formularza, jak też – wysłania go wykorzystując internet do odpowiedniego dla miejsca zamieszkania urzędu skarbowego.