Sposoby na to, by podróż samolotem była prosta oraz przyjemna

  • Posted on: 8 February 2018
  • By: addmean
Podróże do odległych krajów mogą być bardzo miłym jak też ekscytującym doświadczeniem. Jednakże długotrwałe loty mogą okazać się też nadzwyczaj męczące.


Na szczęście istnieje kilka sposobów, jakie pomogą ułatwić męczący lot.


auta - powiększenie
Author: Petr Dadák
Source: http://www.flickr.com


Jedno z badań pokazało, że spożywając posiłki bogate w węglowodany np. spaghetti, chleb pełnoziarnisty łatwiej poradzić sobie z tak zwanym jet lagiem. Węglowodany wywołują wyrzut insuliny, dlatego mogą one być korzystne w przestawieniu się na odmienną strefę czasową. Najlepiej sprawdzają się przekąski dostatnie w białko, które pomogą zachować uczucie sytości na długo. Mogą to być - masło orzechowe, migdały, krakersy, ser, jogurt albo baton proteinowy.


specjaliści są zgodni - w aeroplanie warto wypijać więcej wody aniżeli na co dzień, albowiem podczas lotu odwadniamy się. Najlepiej popijać wodę przez cały czas trwania podróży, nie czekając aż poczujemy się spragnieni. Stroń od kofeiny. Kofeina dodatkowo przyczynia się do odwodnienia a także spowoduje zdenerwowanie. Długie rejsy oznaczać mogą, iż czasami może być ci chłodno lub zbyt gorąco. Aby podtrzymać ciało w komfortowej temperaturze, najodpowiedniej ubierz się "na cebulę". Hałas motoru w samolocie może być powodem stresu. Słuchawki minimalizujące hałas albo zatyczki wkładane do uszu nie tylko pomogą powstrzymać ten harmider, ale również zablokują pozostałe brzmienia przykładowo płacz niemowlęcia lub pytania stewardess o posiłki.
Opaska zasłaniająca oczy do spania może nie wygląda najpiękniej, lecz kiedy lecisz samolotem, pomaga zablokować blask, dzięki czemu łatwiej jest zasnąć jak też zwyciężyć jet lag. Takowe podejście świetnie sprawdzi się na rejsach długodystansowych. Po zastosowaniu się do naszych porad spokojnie możesz wyruszyć lotnisko Szczecin.