Sieciowa baza komórek zaginionych.

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
Każdy z nas cokolwiek kiedyś zawieruszył. Mógł to być telefon, czy portfel z pieniędzmi i dokumentami. Na ogół jednak najbardziej boli strata rzeczy kosztownych, które pozostały ukradzione.


rodzina
Author: Lőrincz Raul
Source: http://www.flickr.com


Polacy stworzyli program, jaki ograniczy plagę kradzieży telefonów komórkowych Pierwsza platforma na świecie, przystępna za darmo dla każdego, internetowa baza telefonów skradzionych. W przypadku kradzieży, eksploatatorzy mają problem z rozpoznaniem tych aparatów. IMEI to osobliwy numer identyfikacyjny, czy też numer fabryczny, który posiadają wszelkie aparaty komórkowe. Jest to przeważnie zestawienie 15 znaków, jakie można znaleźć na srebrnej etykiecie z tyłu aparatu i pod akumulatorem. Platforma w prosty sposób udaremni rejestrowanie skradzionych telefonów i powtórne wprowadzenie ich do sprzedaży w każdym kraju, gdzie działa baza, jeśli aparat telefoniczny został w niej zapisany. Jeżeli ktokolwiek będzie próbował podłączyć do sieci, albo zbyć skradziony telefon komórkowy, włączony zostanie automatycznie alarm, a program prześle informacje o adresie IP, z jakiego próbowano wystawić aparat telefoniczny do sprzedaży w internetowych serwisach aukcyjnych, czy też ogłoszeniowych. Sekcja bezpieczeństwa wyśle tę informację do organów ścigania i do operatorów.


reklama
Author: Lőrincz Raul
Source: http://www.flickr.com
Na analogicznej zasadzie funkcjonuje baza skradzionych rowerów . Teoretycznie winna istnieć co najmniej jedna taka baza w Polsce prowadzona przez policję.


Baza skradzionych rowerów ma służyć przede wszystkim nabywającym rower używany, żeby nie kupili przedmiotu skradzionego, oraz poszkodowanemu, ażeby nagłośnić i upublicznić zjawisko kradzieży roweru.