Remont mieszkania krok po kroku: plan prac remontowych oraz wskazówki

  • Posted on: 5 February 2018
  • By: addmean
Jak zaplanować remont domu, by wszystko przebiegło błyskawicznie oraz gładko? Podpowiadamy, od czego rozpocząć remont mieszkania i domu, jak czytać cennik jak też zrobić kosztorys.
internet
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com


Remont domu bądź mieszkania to duże przedsięwzięcie, stąd nim do niego przystąpimy, warto najpierw rozplanować porządek robót. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda nam się sprawnie uskutecznić remont i z harmonogramem zdecydowanie łatwiej nam będzie zapanować nad remontowym budżetem. Prace najpierw zaczynamy od najpilniejszych oraz największych prac, a na koniec można zostawić drobne naprawy, jakie przeprowadzimy sprawnie oraz szybko.


Jeżeli określiliśmy już czas remontu, sprawunki trzeba rozpocząć dwa miesiące wcześniej. Może się okazać, że wybrana glazura, armatura czy też pistolet tynkarski dostępny będzie na zamówienie. Zaś niedostarczenie brygadzie materiałów na czas oznaczać będzie przedłużenie się remontu. Planując zakupy, warto mieć na względzie kolejność robót. Z reguły poważny remont budynku rozpoczynamy od wyburzania i stawiania ścian, wymiany okien jak też zabudowy balkonu, prac przy instalacji wodnej i kanalizacyjnej, reperacji podtynkowej elektrycznej instalacji, wymiany wewnętrznych parapetów. W dalszej kolejności montujemy ogrzewanie podłogowe, wymieniamy rury centralnego ogrzewania, odświeżamy ściany lub zabudowujemy płytami g-k.
Poniektóre prace remontowe możemy przeprowadzać wyłącznie w konkretnych porach roku. Będzie to między innymi wymiana okien, instalacji grzewczej, wodnej albo kanalizacyjnej. Roboty te przeważnie są wykonywane od kwietnia do września.