Regeneracja głowic we Wrocławiu – jak odszukać odpowiedni zakład?

  • Posted on: 2 May 2018
  • By: addmean
Głowica silnikowa jest częścią samochodową o bardzo złożonej konstrukcji, która nierzadko ulega uszkodzeniu. Zakup nowej głowicy to spory wydatek, dlatego coraz więcej osób decyduje się na próbę uratowania zniszczonej części. Widać to doskonale po większych miastach, jak na przykład Wrocław, gdzie wiele warsztatów samochodowych realizuje naprawę głowicy.


naprawa silnika
Author: Dick Thomas Johnson
Source: http://www.flickr.com
Regeneracja głowicy – bo pod taką nazwą funkcjonuje zabieg, mający przywrócić sprawność zniszczonej głowicy – jest sposobem tańszym, niż zakup nowej części, ale musimy liczyć się z tym, że wydatek i tak będzie duży, gdyż naprawa ma sens tylko wówczas, gdy jest wykonana dokładnie, przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Jeśli pragniemy uniknąć wydatków, musimy zatroszczyć się o sprawność głowicy i zapobiegać powstawaniu uszkodzeń.

W przeważającej większości przypadków głowica silnikowa ulega uszkodzeniu wówczas, gdy wykorzystujemy pełną moc silnika, bez jego wcześniejszego rozgrzania. Drugą sytuacją, w której możemy być prawie pewni, że w przyszłości niezbędna nam będzie regeneracja głowic we Wrocławiu (AUTO-REGE zajmuje się regeneracją głowic we Wrocławiu), jest zignorowanie kontrolowania i systematycznego wymieniania pasku rozrządu. Regeneracja głowic we Wrocławiu jest wykonywana przez sporo wyspecjalizowanych warsztatów samochodowych. Zanim wybierzemy miejsce, w którym naprawa uszkodzeń ma najniższą cenę, upewnijmy się, iż zostają zachowane wszystkie standardy regeneracji. Zakład powinien oferować firmowe części zamienne albo, w ostateczności, wysokiej klasy zamienniki znanych firm.


Wszelkie elementy oraz wykorzystane materiały powinny posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Na zreperowaną głowicę powinna zostać udzielona gwarancja. Prace powinny być zrealizowane fachowo i z dbałością o detale, przez wykwalifikowanego pracownika. Wyłącznie spełnienie wszystkich powyższych kryteriów da możliwość przez długi czas użytkować zregenerowaną głowicę. Jeśli chodzi o czas naprawy to może się on wahać od kilku godzin do 3-4 dni i uwarunkowany jest od stopnia rozległości usterki, jej zlokalizowania, typu głowicy oraz osprzętu, na jakim pracuje warsztat.