Redaktor, maniak elektroniki czy celebryta-gadżeciarz? Wszyscy oni używają laptopów

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Funkcjonując w dużej globalnej wiosce zdajemy sobie sprawę, że dezinformacja całkowicie wyklucza nas z jakiegokolwiek działania. Płaszczyzną coraz większej ilości informacji i komunikatów jest internet, a w nim nasze wirtualne wizytówki, czyli konta w social media. Nie zbudujemy ich bez pomocy odpowiednich sprzętów.

tablet i kontroler do gier
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
W standardowym rozumowaniu takie gadżety, a właściwie sprzęty do pracy jak laptop, czy tablet przypisalibyśmy zapewne zwykłym gadżeciarzom, których zwyczajnie stać na drogie, elektroniczne zabawki, albo dziennikarzom online, wykonującym swój zawód zgodnie ze standardami XXI wieku. Będąc „przy” internecie cały czas, odpalamy jeden guzik przenośnego komputera lub przesuwamy kilka razy palcem po dotykowym ekranie telefonu.

granie na tablecie
Author: bane bane
Source: http://www.flickr.com
Pod nadzorem są dzisiaj wszyscy przetwarzający informacje, pliki audio i filmy. Do niedawna dyskusje wzbudzały opinie dotyczące dziennikarstwa wykonywanego przez obywatel; dziś nie muszą one mieć miejsca - większość ludzi upublicznia cenne dla innych informacje, zdjęcia, klipy na prywatnych kontach w sieci. Niekonieczne potrzebne są tylko lustrzanki cyfrowe od Nikona – nawet najprostszą, acz niezawodną cyfrówką cykniemy zdjęcie, które może zostać hitem internetu, ewentualnie pójść pod tak zwaną przeróbkę. Gadżetomaniaków odsyłam tu - duży wybór tabletów.

Postęp w działce technicznej tak znaczny, że niełatwo sobie wyobrazić w jakim miejscu dziennikarze klasyczni, inicjatorzy treści w szerokim tego słowa rozumieniu i cały świat social mediów będą za kilka, kilkanaście lat. Jeszcze przecież nie tak dawno świat telefonii rozgrywał się między dwoma hegemonami - fińską Nokię zamierzali zdystansować twórcy marki Sony Ericson. Wiemy, iż obie firmy działają dzisiaj rozdzielne, a technologię telefon w walkamanie czy telefon muzyczny jedynie można powspominać.

Tak zwane klawiszowce są w rękach rosnącej mniejszości, którą zdystansowali tak zwani dotykowcy od smartfonów, czy iPhonów. Już sam laptop, dla niektórych oznacza konieczność noszenia kilku kilogramów elektroniki. Jest to za dużo - najlepszym środkiem między pokaźnym komputerem a niewielkim smartfonem jest netbook. Włożymy go do walizki, torby studenckiej, niewiele stracimy też - porównując do dużego ekranu laptopa - na oglądaniu filmików i w samej pracy. Można takie rzeczy zamówić tu - porównaj.