Różnego rodzaju gilzy oraz bibułki do papierosów – coś dla palących

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
Osobom postronnym wydaje się, że produkowanie papierosów na pewno jest łatwym zajęciem, , które nie wymaga żadnego zainteresowania. Innego zdania są osoby pracujące przy produkcji papierosów oraz sami palacze, którzy interesują się nie tylko paleniem papierosów, ale również poznaniem zasad ich produkcji.


Niektórzy z nich potrafią również na własną rękę skręcać papierosy z wykorzystaniem różnych gilz(sprawdz gilzy dark horse). Same gilzy papierosowe są oczywiście rodzajem opakowań dla papierosów, które wypełnione są mieszanką tytoniową. Oczywiście to właśnie dzięki opakowaniom możemy w praktyce rozpoznać producenta papierosów, a także ich skład, jak też natknąć się na przypomnienie, że … palenie jest szkodliwe.


Dziecko
Author: Alexander Lyubavin
Source: http://www.flickr.com
Prawdziwi palacze od razu po usłyszeniu nazwy jakichś papierosów wiedzą, przez jaką firmę są one wyprodukowane oraz potrafią określić, jaką sumę pieniędzy będą musieli przeznaczyć na ich kupno. Charakterystycznymi papierosami są chociażby papierosy dark horse z nadrukiem, który przedstawia konia, umieszczonego na opakowaniu. Tego typu papierosy produkuje się na obszarze Europy i posiadają bardzo dobre opinie. Na ich popularność może również wpływać fakt, że w ostatnich latach nazwa dark horse kojarzy się także ze znaną piosenką, co sprawia, że w czasie spotkań towarzyskich może dochodzić do najróżniejszych zabawnych sytuacji - czasami osoby palące papierosy jednocześnie śpiewają bądź parodiują tą słyszaną w radiu piosenkę.


wygląd
Author: yomo 13
Source: http://www.flickr.com


W sprzedaży oferowane są również bibułki do papierosów, jakie mogą zastępować gilzy bądź stanowić odrębne akcesoria dla palaczy. Już same bibułki do papierosów kojarzą się wielu osobom z ich narkotycznym i uzależniającym wpływem. Przy ich pomocy robione są papierosy oraz środki narkotyczne bez dodatku tytoniu. O ile samo palenie papierosów pozostaje legalne dla osób pełnoletnich, o tyle na publiczne palenie tzw. jointów zawsze reaguje policja.


Z drugiej strony trzeba przyznać, że bibułki do papierosów mogą prezentować się bardziej atrakcyjnie niż same gilzy i to z tego względu niektóre osoby umieszczają mieszanki tytoniowe właśnie w bibułkach. Jednocześnie, niektóre osoby nazwę bibułki do papierosów używają wymiennie z nazwą gilzy.