Przygotowanie samochodu na zimę

  • Posted on: 5 February 2018
  • By: addmean
Co roku w środkach masowego przekazu mówi się, że służby drogowe zostały zaskoczone przez nagłe nadejście zimy. Pierwsze opady śniegu są bardzo kłopotliwe dla każdego zmotoryzowanego. Większa część właścicieli aut do ostatniego momentu korzysta z opon letnich, ewentualne problemy tłumacząc później niewystarczającym przygotowaniem drogi przez ekipy za to odpowiadające.
Nierzadko tego rodzaju bagatelizowanie kwestii kończy się kolizją drogową lub groźniejszym wypadkiem. W przypadku, gdy zdarzenie było spowodowane zaniedbaniem kierowcy, ubezpieczyciel ma prawo odmówić przyznania odszkodowania. Jak twierdzą kierowcy, nagminnym powodem nieprzygotowania auta na zimę jest duża cena takiego zabiegu, niejednokrotnie jednak jest to też typowe niedbalstwo (więcej w temacie).

Lepiej zapobiegać

ślady opon na śniegu
Author: mrhayata
Source: http://www.flickr.com
Zestaw ogumienia zimowego może być znacznym wydatkiem, w szczególności jeśli planuje się zakup nowego kompletu oryginalnych opon - raport. Wiąże się to niekiedy z kosztem w okolicach tysiąca złotych. W sprzedaży istnieje wiele możliwości – można między innymi kupić ogumienie używane, bądź bieżnikowane. Opony zimowe często spotyka się w sklepach on-line, na portalach aukcyjnych i witrynach z ogłoszeniami. Umożliwia to bezpośrednie porównanie kosztów i wybranie najbardziej korzystnej oferty. W samochodzie warto mieć poza tym przygotowany zestaw łańcuchów i lewarek. Łańcuchy na opony nie są alternatywą dla kompletu opon na zimę, mogą jednak zapobiec stłuczce podczas pierwszych mrozów.Inne dodatki na zimę

Skrobaczka do szyb zalicza się do podstawowego wyposażenia każdego pojazdu. Skrobanie wszystkich szyb Zabiera jednak dużo czasu, coraz częściej korzysta się więc ze profesjonalnych środków chemicznych, które odmrażają szyby. Przed zimą warto zaopatrzyć się też w środek odmrażający do zamków i trzymać go przy sobie (zamknięcie go w schowku jest złym rozwiązaniem). Kierowcy posiadający auta z napędem diesla powinni również pamiętać o nabyciu specjalnego preparatu przeciwdziałającemu stężeniu paliwa w niskich temperaturach. Koszty tych akcesoriów najlepiej sprawdzić w sieci, akcesoria te mogą kosztować mniej, tak samo jak opony. Sklep internetowy jest dobrym miejscem na niewielkie zakupy, zwłaszcza większej ilości akcesoriów, kiedy to można sporo zaoszczędzić na wysyłce.


Author: k.s.