Przedsiębiorstwa poszukują rozmaitych rozwiązań, które pozwolą im na dłużej utrzymać się na rynku. Jednym z nich będzie wynajem pracowników z za granicy będących tanią siłą roboczą

  • Posted on: 2 February 2018
  • By: addmean
Dzisiejszy rynek pracy wymusza na pracownikach znaczniejsza elastyczność. Wiąże się ona z gotowością ciągłego dokształcania się i rozwijania, a również dopasowania do zmieniających się warunków otoczenia pracy. Taka sama elastyczność dotyczy również innej strony, a więc pracodawcy, chociaż jej przesłanki zdają się być zupełnie inne.


firma - marina
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Współczesne firmy powinny wykazywać się wielka elastycznością pomiędzy pozostałymi ze względu na wielka konkurencyjność - odkryj więcej tu. Może zostać ona powiązaną lub ze stosowaniem nowoczesnych rozwiązań, lub z wykorzystaniem szybkiego i sprawnego urządzenia, lub zestawiać wszelkie te wspomniane możliwość. By nie pozostać w tyle marka musi szukać tych rozwiązań, które pozwolą jej utrzymać mniej więcej taki samodzielnie poziom proponowanych usług, a coraz lepiej jeśli jest on znacznie wyższy. Jeśli jednakże marka nie może pozwolić sobie na skorzystanie z najnowocześniejszych technologii, bowiem wyraźnie ograniczają ją pieniądze, zobligowana jest poszukiwać innych rozwiązań, które pozwolą jej osiągnąć zamierzony cel i niczym najdłużej zachować się na rynku.
billboard
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com


Bardzo niejednokrotnie wówczas odpowiednich rozwiązań poszukuje się w zasobach, jakie stanowi czynnik ludzki i zazwyczaj też wiąże się to ze zmniejszeniem pensji lub ograniczeniem wydatków zarówno, by przy niczym najmniejszym nakładzie finansowym ta sama praca zarówno lub inaczej została wykonana. Toteż znacznie popularniejszym wyjściem staje się przykładowo zatrudnianie pracowników z za granicy, którzy są gotowi działać za minimalną stawkę, którą w zestawieniu z pensją w ich własnym kraju i zarówno okazuje się stosunkowo ciekawa. Stąd również Anglik ochoczo zatrudni Polaka, u jakiego a z kolei pracownik z ukrainy będzie mile widziany.


Wynajem pracowników, jacy są gotowi pracować za minimalną stawkę nie jest oczywiście nowością, lecz został wyraźnie spopularyzowany z chwilą, jak pojawiły się jak grzyby po deszczu wszelkiego rodzaju agencje zatrudnienia, które w ramach outsourcingu gwarantowały i ciągle zapewniają tanią siłę roboczą.