Przedsiębiorstwa poszukują rozmaitych rozwiązań, które pozwolą im na dłużej utrzymać się na rynku. Jednym z nich będzie wynajem pracowników z za granicy będących tanią siłą roboczą

  • Posted on: 4 July 2018
  • By: addmean
Dzisiejszy rynek pracy wymusza na pracownikach znaczniejsza elastyczność. Wiąże się ona z gotowością ciągłego dokształcania się i rozwijania, a również dopasowania do zmieniających się warunków otoczenia pracy. Taka sama elastyczność dotyczy również innej strony, a więc pracodawcy, chociaż jej przesłanki zdają się być zupełnie inne.


firma - marina
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Współczesne firmy powinny wykazywać się wielka elastycznością pomiędzy pozostałymi ze względu na wielka konkurencyjność - odkryj więcej tu. Może zostać ona powiązaną lub (zobacz kliknij, zobacz, sprawdź) ze stosowaniem nowoczesnych rozwiązań, lub z wykorzystaniem szybkiego i sprawnego urządzenia, lub zestawiać wszelkie te wspomniane możliwość. By nie pozostać w tyle marka musi szukać tych rozwiązań, które pozwolą jej utrzymać mniej więcej taki samodzielnie poziom proponowanych usług, a coraz lepiej jeśli jest on znacznie wyższy. Jeśli jednakże marka nie może pozwolić sobie na skorzystanie z najnowocześniejszych technologii, bowiem wyraźnie ograniczają ją pieniądze, zobligowana jest poszukiwać innych rozwiązań, które pozwolą jej osiągnąć zamierzony cel i niczym najdłużej zachować się na rynku.


billboard
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com


Bardzo niejednokrotnie wówczas odpowiednich rozwiązań poszukuje się w zasobach, jakie stanowi czynnik ludzki i zazwyczaj też wiąże się to ze zmniejszeniem pensji lub - przejdź do serwisu - ograniczeniem wydatków zarówno, by przy niczym najmniejszym nakładzie finansowym ta sama praca zarówno lub inaczej została wykonana. Toteż znacznie popularniejszym wyjściem staje się przykładowo zatrudnianie pracowników z za granicy, którzy są gotowi działać za minimalną stawkę, którą w zestawieniu z pensją w ich własnym kraju i zarówno okazuje się stosunkowo ciekawa. Stąd również Anglik ochoczo zatrudni Polaka, u jakiego a z kolei pracownik z ukrainy będzie mile widziany.


Wynajem pracowników, jacy są gotowi pracować za minimalną stawkę nie jest oczywiście nowością, lecz został wyraźnie spopularyzowany z chwilą, jak pojawiły się jak grzyby po deszczu wszelkiego rodzaju agencje zatrudnienia, które w ramach outsourcingu gwarantowały i ciągle zapewniają tanią siłę roboczą.