Przed zakupem zbiornika na paliwo i innych artykułów

  • Posted on: 8 June 2018
  • By: addmean
W samochodach osobowych i ciężarowych niekiedy jest potrzeba wymiany zbiornika na paliwo lub montaż dodatkowego. Zbiornik najczęściej wymieniamy z powodu jego defektua na przykład spowodowanego wypadkiem. Niekiedy zdarza się jednak, że zbiorniki ulegają korozji; wtedy kupując nowe, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostały zrobione. Aktualnie najczęściej jest to stal nierdzewna, jednak niekoniecznie, dlatego zanim cokolwiek zakupimy warto zasięgnąć porady fachowca..

Author: Volvo
Osprzęt zbiorników jest dobierany indywidualnie do każdego modelu pojazdu w zależności od typu podwozia oraz wymiarów auta i specyfikacji technicznej. W sklepach znajdziemy zbiorniki czołowych producentów samochodów ciężarowych takich jak: DAF - (zobacz daf lf55), Mercedes, Renault, Volvo.

Oprócz standardowego zbiornika dostępny jest również dodatkowy zbiornik paliwa. Należy pamiętać, że tego typu rozwiązanie musi być dostosowane do norm Unii Europejskiej, dlatego przed zakupem poszerzmy swoją wiedzę na ten temat. Dodatkowe zbiorniki paliwa można zamieścić po tej samej stronie co zbiornik oryginalny i często tak się to robi. Niekiedy jednak, gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca, stosowane jest przeniesienie instalacji pneumatycznej w inne miejsce lub nawet na drugą stronę pojazdu.

Kompletne zbiorniki paliwa powinny mieć uchwyty montażowe, opaski z gumowymi podkładkami, korek paliwa zamykany na kluczyk oraz kontroler poziomu paliwa. Rzeczą nie mniej ważną, o której należy pamiętać, jest zestaw certyfikatów. Szeroką ofertę zbiorników paliwa głównych producentów zarówno od podwozi sztywnych jak i ciągników siodłowych znajdziemy na stronie internetowej sklepu.

Oczywiście dobrze pomyśleć o pełnym przeglądzie auta, pamiętać nawet o takich drobiazgach jak silniczki krokowe (Silniczki krokowe Bosch). Szczególnie przed planowaną dłuższą wycieczką. A wtedy powinniśmy zatroszczyć się o ogólną wygodę podczas jazdy. A co, gdy jedziemy w miejsce, w którym nigdy jeszcze nie byliśmy? Sprawmy sobie mapę, lub nawet lepiej - nawigację samochodową (odkryj więcej tutaj). Wskaże nam prawidłową drogę oraz jeszcze ostrzeże przed radami na trasie.