Propozycja na wypoczynek na rowerach

  • Posted on: 22 June 2018
  • By: addmean
Pomysł na wakacje na rowerze jest idealny dla ludzi czynnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem jest możliwość trafić wszędzie. A w niektóre punkty na dwóch kółkach warto się wybrać szczególnie. Eskapada rowerowa jest także doskonałym wyjściem na spędzenie czasu na łonie przyrody, także poznanie dziewiczych tajemniczych miejsc, jakie na co dzień mijamy. W Polsce jest wiele tras rowerowych zarówno dla wprawionych rowerzystów, jak i takich mniej wprawionych. Interesującą trasą rowerową jest ta, która łączy Warszawę z Trójmiastem.

Rower
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com
Ścieżka rowerowa przepoławiająca Półwysep Helski to ciekawy zakątek dla wędrowców. Helska ścieżka stanowi bez wątpienia ważny krajoznawczy walor Helu. W pełni sezonu jazda po niej może jednakże należeć do przeżyć z gatunku cokolwiek skrajnych. Powierzchnia przekształca się kilka razy, w pierwszej chwili żwirowo-piaszczysta przechodzi w nierówną kostkę, po pewnym czasie gdzieś przed Władysławowem staje się znacznie równiejsza, aby z kolei przemykać prostą, polną drogą. Po drodze potrafi przepaść absolutnie, lub dzielić mały deptak z pieszymi, którzy w dodatku nie poważają rowerowych oznaczeń.

Mazury
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Interesującą trasą jest trasa drewnianych świątyń wokół Puszczy Zielonki, jaki liczy 102 km. W wzbogaconym terenie urządzono park krajobrazowy e zbiorem drzew. Da się tu odkryć blisko 2 tys. gatunków drzew i krzaków, zarówno miejscowych, jak i egzotycznych. Później, trasa wiedzie zielonym, a dalej czerwonym traktem, gdzie można podziwiać urocze tereny Puszczy. Szlaki rowerowe na Mazurach jest możliwość sobie wyobrazić. Wszyscy wiedzą, że oczekuje nas w tamtym miejscu śliczny widok, doskonała baza turystyczna, oraz możność orzeźwienia się w wymijanych na rowerze jeziorach.

Na Mazurach można odnaleźć spokojne trasy na eskapadę rowerową, nawet taką z małymi pociechami w przyczepkach. W czasie wędrówek do zobaczenia jest m.in. Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, most obrotowy w Giżycku. Jeżeli ktoś pragnąłby odpocząć od roweru, można sobie zrobić przerwę na żaglówkę, albo jakby komuś było za wiele roweru, w podróż można wpiąć odpoczynek na żaglówce, bądź spływ kajakowy Rospudą. http://www.eholiday.pl/ http://www.eholiday.pl/kategoria-centrum_konferencyjne.html