promowanie w busie 38

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Na rynku co kawałek ukazują się nowe artykuły, materiały, usługi. Wytwórcy, realizatorzy chcąc zwrócić uwagę na własną ofertę muszą się wypromować, a najlepszą tego formą jest reklama. Można to zrobić w telewizji, prasie, internecie.
Rozkręcające się technologie, dają też inne sposoby, jedną z nich jest reklama w autobusie 38.


reklama w autobusie
Author: oatsy40
Source: http://www.flickr.com
Poza standardowymi odmianami reklamy typu plakaty, coraz nagminniej w busach, tramwajach spotkać można ekrany LCD, a na nich nadawane barwne filmiki (szerzej na ten temat). Urządzenie to działa na zasadzie transformacji rozszczepienia światła wskutek przekształcenia orientacji cząsteczek płynnego kryształu, pod wpływem działającego pola elektrycznego.

Chromatyczne obrazki, tworzą punkty, najmniejsze punkciki barwne, jakie scalając się stanowią ujednolicony obraz. Piksele zespalają się z trzech komórek zabarwionych na kolor czerwony, niebieski, zielony. Przez łączenie się tych barw zdołamy uzyskać film w każdym kolorze, włącznie z białym. Taka reklama w autobusie 38 niezwykle zwraca uwagę podróżnych i jest niezwykle efektywna. Jest to alternatywa do szarych widoków za oknem.

Każdego dnia środkami komunikacji miejskiej poruszają się tysiące ludzi. Na przeglądaniu książki czy nauce w busie trudno się skoncentrować, o wiele przyjemniej jest obserwować kolorowe obrazy na monitorze, które przez swoją powtarzalność na dłużej pozostają nam w pamięci. Możemy zobaczyć reklamy dopiero co tworzonych przedsiębiorstw, kawiarni, propozycje kredytodawców, oferty szkół pomaturalnych, ale tworzone są także dodatkowe informacje dla pasażerów. I tak po drodze do pracy, na politechnikę dowiadujemy się o aktualnych wydarzeniach w kraju i na świecie, nie poświęcając na to dodatkowego czasu.


Skuteczność takiej formy marketingu wypływa też stąd, że autobusami
wnętrze autobusu
Author: shrinkin'violet
Source: http://www.flickr.com
jeździ coraz więcej ludzi (przeczytaj na ten temat). Drożejące paliwo i wszechobecne na drogach korki, zrażają do jazdy prywatnym autem. Osoby takie przesiadają się do autobusu czy tramwaju. Nie muszą tam koncentrować się na kierowaniu samochodu. Telewizja reklamowa zwraca uwagę, urozmaica i skraca nam czas podróży.

Reklama w autobusie 38 to bardzo dobry sposób dotarcia do potencjalnego konsumenta, ze względu na dużą rzeszę ludzi podróżujących autobusami jak i atrakcyjność reklamy emitowanej w tak interesujący sposób.