Potrzebne we wszystkich samochodach!

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Należy mieć świadomość, że bycie kierowcą to duża odpowiedzialność. Nie powinniśmy po prostu gdzieś wybrać się nie mając pewności czy samochód jest sprawny i czy na sto procent mamy wszystko, co potrzebne z sobą. Otóż we wszystkich samochodach powinno być parę podstawowych elementów. Do tych rzeczy należą między innymi: gaśnica, koło zapasowe oraz apteczka samochodowa. Jeżeli chodzi o apteczki samochodowe to można je zakupić w sklepach online i zwykłych aptekach i różnych innych miejscach.


Apteczka samochodowa
Source: czarmed.pl
Musimy jedynie być świadomym tego, że są potrzebne. Powinniśmy też, co jakiś czas sprawdzać czy czegoś nie brakuje i jaką datę ważności posiadają produkty w apteczce. Wszyscy wiemy jak to bywa w długiej podróży, mogą przytrafić się przeróżne rzeczy - warte przeczytania. Możemy zauważyć jakiś wypadek, sami możemy być uczestnikami w jakiejś stłuczce. Najważniejsze to posiadać pod ręką podstawowe produkty, które mogą pomóc. Oczywiście najważniejsze w razie wypadku, to mieć telefon z którego będziemy mogli wezwać pogotowie, czy policję. Jednak bez apteczki, w której są najważniejsze opatrunki, woda utleniona i parę innych produktów nie ma, co nigdzie wyruszać. Bo jeżeli na przykład wybraliśmy się w podróż z dzieciakami, to wiadomo, że te potrafią dużo nabroić nawet w aucie. Choć osobom dorosłym, to do głowy by nie przyszło.


Zielona apteczka
Author: Medisave UK
Source: http://www.flickr.com
Apteczki do auta
Trzeba nie zapominać żeby zerknąć na nasze apteczki samochodowe. Nie może zdarzyć się tak, że podczas dłuższej podróży nie będziemy mieli ze sobą jakiegokolwiek plastra, bandaża, albo nożyczek. W apteczkach jest cały standardowy sprzęt, który może i nie jest używany, gdy znajduje się w aucie, ale jak to bywa, kiedy wyruszymy gdzieś bez apteczki nagle wychodzi na to, że przydatna okazałaby się na przykład opaska uciskowa - zobacz ten link. W apteczce do auta często jest też podstawowa instrukcja jak udzielać pierwszej pomocy czy ustnik do usta-usta. To niesamowicie ważne, żebyśmy nie zapominali o tym, że apteczkę należy mieć non stop w aucie. Niektórzy wolą zrezygnować z apteczki, bo to koszty, ale najprostszą apteczkę możemy znaleźć za mniej niż pięćdziesiąt złotych, a są sytuacje, kiedy dzięki temu, co jest w środku uda nam się uratować czyjeś życie albo zdrowie.