Pomysł na interes - skup wozów powypadkowych

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Liczba zarejestrowanych w naszym państwie samochodów cały czas wzrasta. Wydawałoby się, iż powinno wreszcie nastąpić spowolnienie tego przyrostu jednakże prawda jest taka, iż coraz więcej samochodów jeździ po naszych drogach.


Znak drogowy


Im więcej aut tym więcej karamboli. Jest to zależność przynajmniej wprost proporcjonalna acz zdawałoby się, iż funkcja owa rośnie wykładniczo bowiem im więcej aut tym niższa jest ich wartość. Z kolei im mniejsza wartość aut tym mniejsze poszanowanie kupionego czterokołowca przez posiadacza (wielu kierowców nie ma na tyle fantazji, żeby wziąć pod uwagę również zdrowie i życie swe oraz innych uczestników ruchu drogowego). Z tej przyczyny coraz więcej jest karamboli w wyniku których dużo wozów nie nadaje się do dalszego użytku. W takim przypadku nadają się tylko do kasacji albo do punktu nazywanego skup samochodów uszkodzonych.


Przedstawione powyżej zjawisko powoduje, że coraz to ciekawszym pomysłem na przedsiębiorstwo jest uruchomienie skupu pojazdów powypadkowych czy też zwyczajnie uszkodzonych. Ogólna zasada prowadzenia tego typu firmy polega na tym że: zjawia się konsument zaciekawiony sprzedażą defektowego auta – w większości wypadków nie pojawia się osobiście acz za pomocą rekomendacji znajomych czy wyszukanych w sieci informacji. W następnej kolejności wartość auta jest szacowana przez specjalistę pracującego w skupie, dopełniana jest transakcja sprzedaży auta za oszacowaną przedtem sumę, pojazd jest rozebrany na części.
Fragmenty, jakie się nadają do użytku będą sprzedawane, z kolei fragmenty nie nadające się do dalszego użytkowania są złomowane czy też traktowane jako odrzut do recyklingu.