Podejścia na poprawę parametrów serca pojazdu

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Zwykłemu kierowcy tuning pojazdu kojarzy z montażem spojlerów. Są jednakże takie podejścia na ulepszenie parametrów napędu, jakie zaspokoją nawet wybrednego kierowcę.


Zwiększenie mocy silnika polega na skrupulatnym dopasowaniu jego pracy w taki sposób, żeby nie był przeładowany. Wszystkie podzespoły pojazdu tworzą jedną, precyzyjnie współpracującą ze sobą całość. Fatalnie działający jeden składnik najczęściej wywołuje uszkodzenia pozostałych, co łączy się z dużym ryzykiem jego uszkodzeń. W związku z tym profesjonalny mechanik wie, że należy mieć duże wyczucie, w których typach i w jakim stopniu wolno dokonać modyfikacji, a w których nie można interweniować w seryjne ustawienia.
bus


Tuning aut doskonale sprawdza się w napędach dieslowskich. Bazą odpowiednio sporządzonej przeróbki jest przede wszystkim analiza stanu technicznego motoru, dlatego w pierwszym rzędzie wykonywany jest sprawdzian diagnostyczny na hamowni. Częstokroć okazuje się, że powiększenie parametrów jednostki napędowej po prostu nie ma sensu, albowiem jest uszkodzona i przez to w dużym stopniu osłabiona w odniesieniu do nominalnych parametrów seryjnych.


Pierwszym z kluczy do sukcesu jest wybór odpowiedniego profesjonalisty. Pułap wiedzy osoby chipującej samochód ma nie tylko wpływ dla późniejszych osiągów motoru, ale przede wszystkim dla sukcesu całej operacji. Udany chiptuning wymaga jednakże nie tylko specjalistycznej wiedzy.


Konieczny jest również rozsądek. Przed wizytą w zakładzie powinno się zweryfikować oczekiwania i urealnić ich poziom. Nazbyt wielki skok mocy sprawia, że napęd zaczyna pracować powyżej granicy wytrzymałości.