Pierwszy lot statkiem powietrznym? Co należy wiedzieć?

  • Posted on: 2 February 2018
  • By: addmean
Pierwszy lot aeroplanem jest nadzwyczajnym napięciem dla wielu osób. Moim sądem, wynika to z niewielkiej znajomości aerodromu, prawa lotniczego albo innych regulacji. Strach jest przeto normalnym towarzyszem, jednakże nie musi z Tobą podróżować. Wbrew pozorom, wszystkie procedury nie są zawiłe.
Jak musimy się zachować? Co można zabrać z sobą na pokład statku powietrznego, a z czym będziesz musiał się pożegnać? Co zrobić podczas odprawy z przedmiotami, których jednak nie możesz zabrać? Dzięki poniższym wskazówkom będziesz przygotowany na każdą nieoczekiwaną sytuację
Już na samym początku, powinieneś pamiętać, żeby stawić się na lotnisko odpowiednio wcześnie - tak, aby zdążyć na rejs oraz nie blokować pracy w porcie. Jeśli chodzi o lot międzynarodowy, to warto pojawić się dwie godziny wcześniej. Jeżeli jednakże jest to podróż transatlantycka, to masz obowiązek przyjechać 3-4 godziny przed wylotem. Na początek znajdź tani parking przy lotnisku. Dotarłeś należycie wcześnie, co teraz? Trzeba odszukać tablicy Flight Information Display System na jakiej znajdują się informacje dotyczące między innymi godziny wylotu, lotniska docelowego, przewoźnika i co najważniejsze - stanowiska check-in. Stamtąd zostaniesz odprawiony, zatem należy się do niego skierować.


tani parking przy lotnisku
Author: mezuni
Teraz idziesz bez nerwów przez pierwsze kontrole. W pierwszej kolejności, zostaną skontrolowane Twe dokumenty. Zależnie od obszaru, do którego lecisz, będą wymagane: dowód osobisty czy paszport i wiza. W następnej kolejności, pracownicy zajmą się bagażem, który z sobą wziąłeś. Większy - rejestrowany, zostanie wzięty do luku bagażowego, natomiast mniejszy - kabinowy, będzie zważony i zmierzony. Teraz nadchodzi moment, w którym dostajesz swoją boarding pass. Czym ona jest? Poświadczeniem, jaki uprawnia Cię do wejścia na pokład samolotu. Odnajdziesz na niej m.in. swe imię oraz nazwisko, liczbę sztuk a także wagę bagażu kabinowego. Jeżeli jest to lotnisko Wrocław, następny krok to kontrola bezpieczeństwa. Twoim obowiązkiem jest zdjęcie okrycia wierzchniego, precjozów, akcesoriów, a także wydobycie wszelkich przedmiotów z kieszeni.
Istotną sprawą jest abyś odnalazł stosownie wcześniej parking przy lotnisku. Sądzę, że są to najważniejsze informacje tyczące się odprawy na lotnisku, dzięki jakim nie poczujesz napięcia.