Piłka jest okrągła, a bramki są dwie

  • Posted on: 15 July 2018
  • By: addmean
Jeśliby zrobić badanie sondażowe wśród polskiego społeczeństwa i zapytać o główną - według nich, narodową dyscyplinę sportu, z przekonaniem większość biorących udział w sondażu zdecydowanie odpowiedziała: futbol. Zastanawiające biorąc pod uwagę fakt iż, nasza reprezentacja od kilku już sezonów nie dostarczyła nam szczególnych powodów do dumy. Skąd więc taka odpowiedź? Może stąd, że futbol to nie tylko wyniki.

zawodnik w rękawicach piłkarskich
Author: Matthew Wilkinson
Source: http://www.flickr.com
To tłumy kibiców, całe rodziny trzymający kciuki, a wszystkim przyświeca jeden cel – wspaniała zabawa, z dodatkiem pozytywnej rywalizacji. Futbol (zobacz tutaj) ma to szczęście by cieszyć się w Polsce niezmienną popularnością. Na skutek tego, że na boisku nie ujrzymy nigdy identycznych, powtarzających się akcji – każdy mecz to dla nas wielka zagadka i rodzaj swoistego spektaklu. Klimat panujący na meczach służy rodzinnym wypadom.Jeśli chcemy wprawić piłkę w ruch, nie musimy posiadać wielkich pieniędzy na wyposażenie lub szkolenia. Wystarczą dobre buty i zaangażowanie. Chyba, że bronimy bramki (wypróbuj w promocji esok http://www.transcom-system.com.pl/pl/produkty/oprogramowanie) na boisku. Wtedy dodatkowo musimy się pokusić o kupno rękawic piłkarskich, które pomogą w chwytaniu piłki i zamortyzują moc strzału podczas odebrania ataku. Chwytanie piłki gołymi dłońmi nie jest jest szczególnie sympatycznym doznaniem. Jednak odzież bramkarska to nie tylko rękawice - nie należy też zapominać o ochraniaczach które ochronią nasze piszczele przed niebezpiecznymi urazami w chwili np. kopnięcia w nogę przez przeciwnika, co sytuacje takie mają miejsce w tej dyscyplinie regularnie. Nie uchronią one przed bólem, jednak zawsze zminimalizują ryzyko siniaków, krwiaków czy otarć. Gdy pogoda dopisuje kwestia ubioru nie sprawia zbytniego problemu. Pakujemy jedynie koszulkę z krótkim rękawem, krótkie spodenki oraz getry lub skarpetki.

Strój na taką pogodę powinien być przewiewny by nie doprowadzić do przegrzania organizmu podczas treningu czy wyjścia na boisko. W przypadku ochłodzenia dobrze jest postarać się o bluzę i spodnie dresowe jeżeli jest już naprawdę chłodno. Dres zagwarantuje nam spowolnienie procesu utraty temperatury ciała i mięśni. Właściwie ubrani będziemy w stanie całym sobą zatracić się w tej emocjonującej grze.