Parametry wyznaczają różne rankingi smartfonów , z którymi warto się zapoznać

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Stworzenie obiektywnego zestawienia telefonów, tabletów czy smartfonów jest zadaniem fachowców wyznaczających takie rankingi. Ponieważ rankingi są kwestią dyskusyjną, nigdy w czołowej „dziesiątce” nie znajdą się wyłącznie niezawodne, za to w pełni uniwersalne modele. Zastrzeżenia będą dotyczyły modelu zajmującemu nawet pierwsze miejsce.
Smartfon Huawei Ascend P6
Author: Huawei
Source: Huawei
Patrząc obiektywnie, rankingi przygotowywane są przez najlepszych ekspertów, przydzielających punkty w kolejnych porównaniach dość racjonalnie. W internecie wyszukamy dużo forów tematycznych i serwisów, które zajmują się pozycjonowaniem poszczególnych telefonów i smartfonów, m.in. w przedziale czasowym.

Spróbuj Identycznie jak z telefonami klasycznymi, biorąc pod uwagę smartfony, ranking tych egzemplarzy będzie zawsze się różnił. Jednak kilka podobnych porównań pozwala na wyciągnięcie ciekawszych wniosków.

Na kilku porównywarkach smartfonów w ścisłej czołówce znajdował się model Xperii Z. Rankingi prezentują różne oceny, jedne biorą pod uwagę kilka pomniejszych kryteriów (jak stupunktowe klasyfikacje za baterię, internet, ergonomię, uniwersalność części oraz powiązanie ich wszystkich z ceną modelu), z kolei w innych tworzy się jednolitą ocenę widoczną w postaci np. konkretnej liczby gwiazdek itp.

Tablet Samsung GALAXY Tab
Author: Samsung
Source: Samsung
Posiadacze telefonów mają swoje fora tematyczne i porównywarki gabarytów. Dzięki temu potencjalny właściciel telefonu Nokia c5-03 spotka się z opiniami o trzeszczącej muzyce, milionach kolorów i solidnej obudowie, tymczasem Samsung Wave 2 wywoła u jego posiadacza obawę, gdyż zmusi do zadbania o wyświetlacz, uprzykrzy też życie z powodu bluetootha. O ile wspomniane przykłady obu gigantów telefonicznych dotyczą dotykowych modeli swojej epoki, porównać można także egzemplarze z wyciąganą klawiaturą, jak Nokia E7. Sprawdź nokie e7 i ciesz się z rozmów.

Wyciągana klawiatura, odcień, obudowa, również sama wielkość – estetyka ma także istotne odzwierciedlenie przy zamawianiu telefonu. Pozostałe dane, w tym jakość lustrzanek i kolejne gigabajty dokładanej pamięci mikroSD, stanowią duże pole do rozważań i dyskusji dla oddanych użytkowników wybranych modeli. Wraz ze standardami rosną nie tylko koszty usługi, także eksploracji smartfonu. Zachęca to producentów do konstruowania pojemniejszych kart, lepszych aparatów, bardziej wytrzymałych baterii itd.