Parę dobrych sposobów na polepszenie osiągów twojego samochodu

  • Posted on: 3 April 2018
  • By: addmean
Kupno nowego samochodu związane jest ze sporą dawką emocji. Gdy przez długi czas marzyliśmy o którymś konkretnym modelu i ostatecznie mamy okazję aby go zakupić, mamy możliwość rozpocząć dopieszczanie naszego auta.


Wiele ludzi nie przejmuje się w ogóle tematem którym jest tuning. Znakomitej większości utożsamia się on bowiem z wielkimi częściami karoserii, zniżonym podwoziem i dużymi felgami. Jednak jest parę sposobów, jakie dyskretnie podrasują nasze auto.
Przykładowym jest na pewno tak zwany chip tuning. Jest to niezwykle skuteczna metoda tuningowania pojazdu, jaka pozwoli nam na polepszenie osiągów motoru napędowego. Sprawdzony oraz sprawny mechanik potrafi zmienić preinstalowane oprogramowanie odpowiedzialne za sterowanie silnikiem, w taki sposób żeby wydobyć z niego wszystko, co najlepsze i ukryte przez fabryczne limity. Co ciekawe, jest opcja żeby zwiększyć niektóre detale tj. chociażby moment obrotowy silnika, pomniejszając przy tym ilość spalanego paliwa. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być niemożliwe, lecz dzięki właśnie chip tuningowi jest to absolutnie do zrobienia - passat b5 tuning.


części do samochodów
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com


Mieszkańcy naszego kraju poddają procesowi tuningu sporo rodzajów samochodów. Jedną z wyjątkowo popularnych firm jest chociażby Volkswagen. Jeżeli chodzi na przykład o samochód takie jak VW Passat B5 tuning, nie musi się ograniczać wyłącznie do elementów zewnętrznych - chip tuning.


Dobrze jest wziąć pod uwagę wymieniony wyżej rodzaj tuningu, jaki jest w stanie uczynić z naszego passata wyjątkowo szybką rakietę na drodze. Możliwości modyfikacji oraz podrasowania pojazdu są tutaj naprawdę bardzo duże i prawie wszystko zależy od wyobraźni właściciela i zasobności jego portfela.