Oprzyrządowanie do praktykowania sportów ekstremalnych

  • Posted on: 22 June 2018
  • By: addmean
Wielu z nas chciałoby zarejestrować dla wnuków niezapomniane chwile z podniebnych podbojów szybując z paralotnią, więc aby to wykonać zbroimy się w kamery, aparaty fotograficzne po czym wyruszamy w przestrzeń na filmowe łowy. Aparaty do nagrywania i pstrykania fotek mogą zostać osadzone na stałe, tak żeby niepotrzebnie nie zajmowały nam rąk w czasie manewrów kierowania w powietrzu. Co prawda zdarzają się momenty, w których puszczamy zupełnie stery w celu pstryknięcia zdjęcia bądź nakręcenia kadru z dłoni, jednakże takowe zabiegi robimy raczej rzadko. W czasie lotu do przytwierdzenia kamery wykorzystujemy głównie kask, monopod.
kamera
Author: Andrew Budreski
Source: http://www.flickr.com
Kamery na kask są solidne oraz wodoszczelne, stąd są świetnym wyjściem dla osób, które kochają sporty wyczynowe. Do wakacji warto przygotować się także od strony wyposażenia wideo. Na trasach zjazdowych często widzi się bowiem narciarzy nagrywających wyczyny sportowe przy pomocy smartfonu, aparatu cyfrowego albo kamery. Każde te produkty posiadają jednak parę poważnych wad: nie są wodoszczelne, trudno je stabilnie utwierdzić na czas zjazdu oraz nie możemy ich łatwo obsługiwać w grubych rękawicach .

W handlu są jednakże kamery wykonane specjalnie z myślą o narciarzach, cyklistach i wielbicielach innych sportów, w tym także ekstremalnych, więcej więcej http://www.gohero.pl/dji-inspire-1. Posiadają one wstrząsoodporne jak też wodoszczelne obudowy, obiektywy filmujące szeroki kadr, szereg zaczepów (dla przykładu do kasku, bądź gogli) jak też olbrzymie wyłączniki nagrywania, które bez kłopotu obsłużymy także w rękawiczkach.

Wybierając kamerę na narty, powinniśmy odpowiedzieć sobie na zapytanie - w którym miejscu zamierzamy publikować nasze filmy? O ile myślimy głównie o sieci, w takim razie wystarczy typ pracujący w rozdzielczości SD. Cel stworzenia filmu do pokazu na dużym ekranie oznacza konieczność zakupu kamery na kask modelu HD (najodpowiedniej Full HD): http://www.gohero.pl/dji-phantom-3-advanced

Jeśli jesteśmy niedzielnymi narciarzami, wówczas zapomnijmy o tychże kamerach. Są nadto drogie i nie dorównują jakością zwykłym aparatom cyfrowym. Opisany wcześniej sprzęt jest zaś znakomity dla osób uwielbiających mocne wrażenia, sport wyczynowy i uderzenia adrenaliny. O ile jesteś taką osobą napisz w przeglądarkę wyrażenie: kamery Warszawa, a z pewnością odnajdziesz kamerę dla siebie.