O jakich sprawach dobrze jest wiedzieć, jeśli chcemy rozwiązać umowę o pracę.

  • Posted on: 11 July 2018
  • By: addmean
Czasami będąc zatrudnionym w jakiejś spółce po pewnym czasie zauważamy, iż przestają nam pasować warunki zatrudnienia, nie satysfakcjonuje nas już, że zbyt mało otrzymujemy wynagrodzenia lub iż nasz kierownik nie chce nas brać pod uwagę w kwestii awansu, nie dostajemy podwyżki albo ciągle jesteśmy odsuwani od awansu bez podania konkretnych a także racjonalnych powodów, choć mamy świadomość, iż poradzilibyśmy sobie doskonale na nowym stanowisku.

praca
Author: JZO,
Source: JZO,
Dlatego także po jakimś czasie zaczynamy się zastanawiać, jakie są przyczyny, że ciągle jesteśmy zatrudnieni w tym samym miejscu pracy oraz zaczynamy szybko i również zaangażowaniem poszukiwać lepszej pracy - czy możliwe jest skrócenie okresu wypowiedzenia. Niekiedy udaje nam się coś bez problemu znaleźć i dalej czeka nas rozmowa z obecnym pracodawcą, który nie zawsze będzie chciał iść nam na rękę i również wypowie nam umowę tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

Wiadomo, iż zazwyczaj i nas, i naszego byłego już kierownika obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia, niemniej niekiedy zdarza się tak, iż mamy możliwość zatrudnić się w nowej pracy wcześniej oraz poprosimy naszego pracodawcę o skrócenie okresu wypowiedzenia, tak żebyśmy już w przeciągu kilku dni lub tygodni moglizacząć pracować w nowym miejscu.Jeśli uda nam się już dojść do ugody z naszym dyrektorem i będziemy mogli odejść z firmy na odpowiednich dla nas warunkach, to kolejnym posunięciem będzie złożenie druku rozwiązania umowy o pracę. Odpowiedni druk z pewnością znajdziemy w sieci, jedyne co będziemy musieli zrobić to wpisać w wyszukiwarce zwrot w rodzaju wzor wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika. Takowa fraza pozwoli nam znaleźć pasujący druk potrzebny nam do rozwiązania stosunku pracy z naszą dotychczasową firmą - gdzie znajdę wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika.

dokumenty
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com
Po wydrukowaniu właściwego pliku nie pozostanie nam nic innego, jak uzupełnić taki wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika i zanieść go w kadrach, ażeby już definitywnie zamknąć swoją dotychczasową karierę zawodową w starej firmie. W sytuacji, gdy w najbliższej przyszłości będziemy chcieli znów zmienić zakład pracy, to nic nie stoi na drodze, ażeby po raz kolejny wykorzystać znalezione wcześniej wzory i zmienić zawód bądź stanowisko na bardziej nam odpowiadające - spółka z o.o.. Najistotniejsze to nie bać się zmian i wyzwań - kiedy nie czujemy się najlepiej w obecnej pracy, spróbujmy to zmienić!