Nadchodząca zima przyprawia Cię o dreszcze, a niepokój sięga zenitu

  • Posted on: 17 January 2018
  • By: addmean
Do dnia dzisiejszego tkwi Ci w głowie obraz z poprzedniego roku, gdy nie byłeś w stanie dojechać do pracy, bo nocne opady śniegu okazały się tak intensywne, że zwyczajnie Twoje auto nie poradziło sobie z jazdą.


Chcąc nie chcąc byłeś zmuszony zawrócić , a później tłumaczyć się szefowi ze swojej nieobecności w firmie.


garaż
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


To w tym momencie poprzysiągłeś sobie w duchu, że już nigdy nie doprowadzisz do takiej sytuacji i w następną zimę założysz łańcuchy na opony. Czas pędzi do przodu, a Ty dalej jesteś nieprzygotowany na zimę? Wiesz przecież idealnie, że w Twoim górzystym regionie ten problem będzie się powtarzał, a wjazd choćby pod niewielką górę będzie stanowił naprawdę duży problem. Jeśli więc nadal nie zabezpieczyłeś jeszcze odpowiednio pojazdu, to zrezygnuj z łańcuchów na koła i przetestuj tzw. skarpety śnieżne. To najnowszy sposób, ale już ma całkiem liczną grupę zwolenników, bo ma rzeczywiście wiele zalet. Przede wszystkim montując skarpety śnieźne spostrzeżesz, iż komfort jazdy wcale przez to nie zmniejszył się jak to jest w przypadku łańcuchów, a co najbardziej ważne - bywają one niesłychanie łatwe w montażu i osobiście świetnie sobie z nimi poradzisz. Dzięki nim już ani jedna droga nie okaże się dla Ciebie niedostępna. Te antypoślizgowe skarpety śnieźne z pewnością okażą Ci się niebywale pomocne, szczególnie na obszarze, w którym mieszkasz.
Zamontuj je jak najprędzej, gdyż zima za moment może wszystkich zaskoczyć.


Powinno się to zrobić, bo ich cena nie okazuje się wysoka, a w trudnych warunkach bywają nie do ocenienia. Niewątpliwie niejednokrotnie się o tym przekonasz.