Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając kamerkę do sportów ekstremalnych?

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
W dobie sieciowych technologii internauci, którzy są fanami sportów wyczynowych lubią dzielić się wrażeniami. Najlepszą metodą jest oczywiście nagranie wyczynów i udostępnienie ich na portalu, który umożliwia zamieszczanie dowolnych treści filmowych. Ciekawie jest więc poprosić kolegę, by stał w pobliżu z porządną kamerą i sfilmował, kiedy serfujecie, wchodzicie na strome szczyty bądź cokolwiek innego czynicie. Jednakże zdecydowanie najlepszy obraz doświadczeń zagwarantuje nowa kamera na kask. Z pewnością niejednokrotnie patrzyłeś na klipy kręcone tego typu kamerą.

Na szczęście, jest mnóstwo ludzi, których nie należy zmuszać do uprawiania sportu. Czasami przechodzi to w ogromną życiową pasję. Na pewno mamy paru przyjaciół, których hobby są sporty ekstremalne. I choć znajdą się osoby, które lansują się na stokach, tylko z tej przyczyny, że jest to modne, to na pewno dla większości jest to przepis na codzienną nudę. Nie mogą już egzystować bez tej dawki adrenaliny, która się u nich wytwarza w czasie uprawnia tego sportu. Ten hormon wpływa na nas niekiedy jak narkotyk.

Kamera GoPro Hero3
Source: http://kamerynakask.pl/
Wrażenia są bardziej odjechane niż te kręcone z kamer przyglądających się ludzi. Idealnym przykładem takiego uwieczniania wyczynów był ekstremalny skok ze stratosfery, robiony przez Felixa Baumgartnera. Miliony ludzi na całym globie weszło w buty skoczka, podziwiając stream z kamery zainstalowanej na jego kasku . Niesamowite widowisko, które zapisało się w historii.

Miłośnicy sportów ekstremalnych nierzadko nagrywają swoje przygody. Do nagrywania szaleńczego zjazdu rowerem z niebezpiecznego zbocza przydają się kamery sportowe (np. ). Są one przystosowane do nagrywania w niekorzystnych warunkach, takich jak deszcz, śnieżyca, czy błoto. Gwarantują wygodę nagrywania a także są wyjątkowo trwałe. Za perfekcyjne w swojej klasie uznaje się kamery Gopro. To profesjonalne urządzenie używane przez zawodowców oraz pasjonatów. Pomaga tworzyć najlepszej jakości filmy w każdych warunkach. To zdecydowanie najlepszy sprzęt. Dlatego jeżeli chcemy rejestrować nasze niesamowite przygody, warto robić to na naprawdę zawodowym sprzęcie.