Na czym polega regeneracja tylnej belki w aucie? Jak wyglądają poszczególne etapy regeneracji?

  • Posted on: 26 June 2018
  • By: addmean
Całkiem sporo kierowców poszukuje fachowca, jaki trudni się regenreracją tylnej belki w samochodzie. Niestety nie jest to proces łatwy, bo na rynku jest dużo warsztatów, które się tego typu czynnością zajmują.


sprzątanie
Author: Isengardt
Source: http://www.flickr.com


rehabilitacja
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com


Jak wygląd taka naprawa?


Regeneracja tylnych belek w aucie jest procesem, który składa się z kilku etapów. Na samym początku trzeba w ogóle ocenić czy tylna belka będzie nadawała się na pewno do regeneracji. Nie można tego zrobić w przypadku kiedy jest ona powypadkowa oraz już wcześniej była uszkodzona. Następnie elementy są poddawane piaskowaniu, by wyczyścić całość i posprawdzać dokładnie - kliknij gdzie jest korozja, czy są pęknięcia, oraz dokładnie zobaczyć czym trzeba się zająć. Sprawdza się drążki skrętne oraz wahacze samochodu - zdobądź więcej informacji.


Następnie montuje się oryginalne łożyska, które pokrywa się dokładnie smarem, który wpływa na ich funkcjonowanie. W niektórych modelach Peugot regeneracji poddaje się (https://osauto.pl/) rurę nośną tylnej belki, w jakiej właśnie można znaleźć łożyska igiełkowe. Skontrolować także należy frezowanie drążków skrętnych jak również mocowanie gwintów. Wymienia się wszystkie części gumowe, które stykają się ze śrubkami. Następnie wymienia się czopy oraz w końcu skręca się tylną belkę w jedną całość i zakłada do pojazdu. Należy również sprawdzić na koniec jej geometrię - dla osób zainteresowanych naprawą tylnej belki do peugeot 206.


naprawa tylnej belki peugeot 206
Naprawa tylnej belki Peugot 206 to często spotykana usługa, natomiast nie każdy zrobi całość wielką dokładnością i poprawnie.


Trzeba na pewno wystrzegać się amatorów, ponieważ źle wykonana regeneracja może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa osób korzystających z auta. Trzeba mieć to na uwadze.