Na co trzeba uważać podczas kupowania nowego auta?

  • Posted on: 4 July 2018
  • By: addmean
Z biegiem czasu zakup nowego samOChodu jest dla statystycznego mieszkańca naszego kraju coraz w większym stopniu dostępny. Pomimo tego zdobycie odpowiednich środków wciąż żąda znacznie dłuższego okresu czasu, niż jest to wymagane w przypadku obywateli krajów za naszą zachodnią granicą.
samochód
Author: JOHN LLOYD
Source: http://www.flickr.com


Dlatego też wybór kolejnego auta musi być poparty dokładnym przeanalizowaniem dostępnych na rynku propozycji.


Dobrze byłoby zanim jeszcze odwiedzimy dealera, starannie określić nasze wymagania. W tym celu powinniśmy przygotować listę potrzebnego wyposażenia dodatkowego, gdyż każdy producent proponuje rozmaite pakiety, które odróżniają się między innymi ceną. W niektórych przypadkach mogłaby ona mieć decydujący wpływ na końcową kwotę kupna. Istotny jest też rodzaj napędu, jednak trzeba pamiętać, że jeśli samochód (więcej dowiesz się na tej stronie) ma motor diesla lub elektryczny, to także będzie posiadało to odbicie w wielkości ceny. Nie należy jednak oszczędzać na wyposażeniu dotyczącym bezpieczeństwa (ESP). Jeżeli interesuje nas samochód ze skrzynią manualną, powinniśmy sprawdzić, czy posiada ona 6 biegów. Jeżeli tak, będzie to miało korzystny wpływ na komfort oraz ekonomię jazdy.


Trzeba również mieć w pamięci, że na jej wpływ może mieć nie jedynie wielkość silnika, ale również między innymi sposób prowadzenia czy koszty przeglądów. Producent auta ma też wpływ na cenę części eksploatacyjnych.
Jeżeli wybierzemy nowoczesny silnik wysokoprężny, trzeba liczyć się z wysoką ceną filtra cząstek stałych. Ponadto długo trwająca gwarancja zazwyczaj nie uwzględnia wielu ważnych części i jest obarczona konkretnym limitem przebiegu auta.