Mosty napędowe

  • Posted on: 12 July 2018
  • By: addmean
Układ napędowy każdego pojazdu posiada most napędowy. Mosty napędowe występują zazwyczaj w samochodach dostawczych w autobusach, rzadziej w samochodach osobowych.
Samochód dostawczy, transport
Author: Mattox
Source: http://www.sxc.hu
Jakie funkcje pełnia mosty napędowe? W zależności od zamieszczenia, mogą być mosty napędowe tylne, środkowe lub przednie. Ze względu na sposób ich powiązania z kołami wyróżniamy mosty z niezależnymi zawieszeniami kół i mosty sztywne. Elementy te pełnią dużo funkcji. Między innymi przenoszą moment obrotowy do kół jezdnych, uniemożliwiają osadzenie kół jezdnych oraz elementów współpracującego z nimi układu hamulcowego lub w niektórych rozwiązaniach umożliwiają osadzenie części układu kierowniczego.

Budowa mostu napędowego Prawidłowe funkcjonowanie mostu warunkuje możliwość długiego użytkowania pojazdu. Budowa mostu napędowego składa się ze sztywnej obudowy, przekładni głównej, mechanizmu różnicowego oraz z półosi napędowych połączonych z piastami kół napędowych. Mosty z niezależnymi zawieszeniami nie mają pochwy, ponieważ elementy napędowe znajdują się w obudowie zamocowanej do ramy i poprzez to odizolowują je od wstrząsów spowodowanych nierównościami drogi - więcej o naprawie mostów naautobus
Author: jean-louis Zimmermann
Source: http://www.flickr.com
Naprawy mostów napędowych Regeneracja mostów jest istotną rzeczą. Powinniśmy pamiętać, że nawet malutkie części układu napędowego mogą zaważyć nad poprawnym działaniem mechanizmów napędowych samochodu. Do regeneracji można zaliczyć takie czynności jak: wycięcie komponentów zużytych i wprasowanie nowych, wyważanie geometryczne i dynamiczne czy weryfikacja stanu technicznego. Sama zaś naprawa mostów wcale nie musi należeć do kosztownych. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią firmę (nasze dane kontaktowe) zajmującą się wymianą mostów napędowych. Może to być jednak niełatwe zadanie. Mnóstwo jest firm oferujących tego typu usługi, ale nie każda jest dobra. Najlepiej rozeznać się wśród znajomych czy nie znają czasem dobrego mechanika, godnego polecenia, który podjąłby się naprawy mostu. Można również na stronach internetowych poczytać opinie o danym warsztacie. Na forach ludzie chętnie dzielą się własnymi doświadczeniami oraz ocenią profesjonalizm danego warsztatu. Aczkolwiek opinie te czy też oceny nie zawsze są prawdziwe.