Menu weselne, a więc czego nie może zabraknąć na stole podczas weselnej uroczystości

  • Posted on: 15 August 2018
  • By: addmean
Wesele to znacząca, rodzinna uroczystość. Młodzi częstokrotnie przygotowują się do niego przez parę miesięcy, a nawet rok czy dwa, zatem zabiegają, aby wszystko było przygotowane jak trzeba. Jednym z podstawowych elementów pomyślnego przyjęcia weselnego jest apetyczne jedzenie. Czego nie może brakować na weselnym stole, aby goście byli rzeczywiście zadowoleni z imprezy Niewątpliwie są to ciepłe dania.

wesele
Na ogół jest ich 5 albo 6, zależnie od tego, w jakim lokalu urządzamy uroczystość i o której godz. planujemy jej początek. Do szczególnie lubianych dań należą rosół oraz kotlet drobiowy, poza tym na pewno barszczyk czerwony z pasztecikiem albo kotletem oraz zupa gulaszowa. Możemy jednakże odrobinę zaszaleć oraz zaskoczyć gości, serwując im danie z ryby bądź nawet owoce morze – nie zawsze się to sprawdzi, ponieważ wiele osób boi się próbować takich potraw, zwłaszcza podczas imprezy, gdy nie chcieliby, by rozbolał ich brzuch. Poza daniami ciepłymi na stole serwowane są przystawki, np. rozmaitego typu sałatki oraz mięsa. Produkcja wędzonek jest coraz częściej stosowaną praktyką przez lokale organizujące wesela, gdyż mogą dzięki temu niemało zaoszczędzić i proponują swoim klientom najwyższej jakości wyroby mięsne - czytaj o produkcji wędzonki. Poza soczystymi szynkami i smacznie pachnącymi kiełbasami mogą to być m.in. przetwory mięsne (tu kupiłem przetwoy mięsne), w tym smalec, który ma zawsze wielu zwolenników podczas wesela. Nawet dzieciaki często kuszą się na kanapkę ze smalcem, oczywiście z pysznie ukiszonym ogórkiem.tort weselny
Author: Katsu Nojiri
Source: http://www.flickr.com
To doskonała przekąska, jaką można zjeść wspólnie z innymi dziećmi w czasie zabawy. Nie możemy też zapomnieć o czymś słodkim, tzn. o torcie (polecamy kliknij tu) i innych ciastach, które coraz częściej serwowane są na osobnym stole, obok owoców, kawy oraz herbaty. Nie można wybierać samych ciast przekładanych masą, ponieważ nie każdy je lubi. Przyda się kilka rodzajów ciasteczek i ciasta bez masy, na przykład piernik lub babeczki cytrynowe. Jeżeli weźmiesz sobie do serca niniejsze Rady, nie powinieneś mieć trudności z dobraniem menu weselnego. Zatroszcz się jeszcze o dobrą muzykę oraz sprawdzonego fotografa, a z uśmiechem będziesz wspominać ten wyjątkowy dzień.