maszyn i urządzeń

  • Posted on: 25 May 2018
  • By: addmean
Leasing to akt prawny pomiędzy leasingodawcą, który udziela prawda dostępu do określonej w umowie rzeczy na określony czas, a leasingobiorcą, który zobowiązuje się do płatności w ratach za przedmiot umowy w całym okresie trwania umowy.


auto złomowanie pojazdów Warszawa
Author: Volvo
Leasing operacyjny jest najchętniej wybieranym rodzajem leasingu. Statystki pokazują, że ponad 3/4 umów jest zawierana właśnie przy użyciu tej formy leasingu. W ofercie znajduje się między innymi leasing operacyjny: użyczenie samochodów, leasing maszyn i urządzeń. W leasingu operacyjnym ratami do spłacania są koszty uzyskania przychodu przez leasingobiorcę. Amortyzacji nie podlega przedmiot zawartej umowy leasingowej.

Leasing finansowy jest stosowany tylko w wyjątkowychsytuacjach. Powodem tego jest zupełnie inna kwalifikacja podatkowa płatności tej formy leasingu. W efekcie przekłada się to na inne raty do spłacania. W leasingu finansowym użyczony zostaje środek trwały, a co za tym idzie cała umowa jest zbliżona bardziej do kredytu zaciągniętego w banku. W efekcie podatek VAT należy zapłacić niezwłoczniepo podpisaniu umowy i otrzymaniu jej przedmiotu. Zarówno w przypadku leasingu operacyjnego, jak i finansowego, leasingobiorca ma możliwość zakupu przedmiotu umowy po jej zakończeniu. Zobacz też złomowanie pojazdów Warszawa
Leasing to same zalety, np. łatwy dostęp do finansowania. Warto pamiętać, że leasing (sprawdź nas) nie pogarsza zdolności kredytowej firmy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta zostały utworzone dodatkowe usługi jak np. leasing bez BIK