Laserowa korekcja wzroku i astygmatyzm - co wskazane jest wiedzieć

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Laserowa korekcja wzroku to współcześnie jedna z najbezpieczniejszych procedur na usuwanie wad wzroku. Jest ona niezmiernie skuteczna i zezwala na usunięcie wielu różnych wad wzroku, na przykład krótkowzroczności. Jest to metoda bezinwazyjna, jaka cechuje się perfekcyjną efektywnością. Dzięki laserowej korekcji wzroku zdołamy raz na zawsze pożegnać się z noszeniem okularów albo soczewek.


Laserowa korekcja wzroku jest współcześnie realizowana na całym świecie, bez kłopotu odszukamy więc centra okulistyczne, które oferują sporządzenie takiego zabiegu. Naturalnie niekiedy mogą istnieć pewne przeciwwskazania do stworzenia korekcji, jednakże to określane jest jedynie przez doktora. Wskutek tego jeśli interesuje nas korekcja laserowa wzoru, z pewnością pierwej powinniśmy udać się do lekarza okulisty, który specjalizuje się w chirurgii refrakcyjnej.

Laserowa korekcja wzoru zdoła niektórym jednostkom wydawać się nieco straszna, jednak zapewniamy, że nie ma się czego bać. Dzięki szczególnym kroplom znieczulającym, zabieg jest bezbolesny (zobacz więcej. Cała procedura trwa wyłącznie kilkanaście minut, natomiast sam okres pracowania laserem to ledwo parę sekund. Już po godzinie od zabiegu można wrócić do domu.
wzrok
Author: Jay Tamboli
Source: http://www.flickr.com


Jak już przedtem zaznaczyliśmy, korekcja laserowa wzroku pozwala na wyleczenie rozmaitych wad wzroku, między innymi astygmatyzmu (astygmatyzm operacja cena). Astygmatyzm to niezmiernie popularna wada wzroku, która objawia się między innymi niewyraźnym widzeniem z daleka oraz bliska, mrużeniem oczu, oraz także bólami głowy. Dodatkowo astygmatyzm można rozpoznać także po tarciu oczu i nawet po częstszym mruganiu.


Jeśli wypatrzymy u siebie takie objawy, z pewnością musimy udać się do lekarza. Mając astygmatyzm operacja cena może nam pomóc. Zdołamy także zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem lasera. Odpowiednią metodę leczenia na pewno dobierze doktor. Cena zabiegu jest zróżnicowana i zależy od wielu elementów, między innymi od nasilenia wady. Wszelki gabinet okulistyczny posiada również trochę inny cennik usług. Wskazane jest więc zapytać w kilku rozmaitych klinikach, jaki jest koszt usunięcia astygmatyzmu.