Który typ roweru popularnej firmy z Bawarii mógłby kosztować nawet 15000 złotych?

  • Posted on: 24 August 2018
  • By: addmean
Jedną z największych legend przemysłu motoryzacyjnego jest firma, która już od przeszło stu lat produkuje różnorodnego typu samochody, motocykle oraz znane na kompletnym świecie silniki, jakie były wykorzystywane nawet w lotnictwie.
Miało to nawet odzwierciedlenie w znaku firmowym tej firmy. Jest to niebiesko-biała (czyli w barwach Bawarii) szachownica w postaci kręgu utworzonego przez śmigło.


samochód
Author: Marcin Chady
Source: http://www.flickr.com


Obecnie firma (esoil.pl/o-firmie) działa w wielu różnych obszarach przemysłu samochodowego. Produkuje samochody osobowe i terenowe. Motocykle tej firmy już od 1967 r. są produkowane jedynie w fabryce w Berlinie. Od kilku dziesiątek lat słyną ze swojej wysokiej klasy i z motorów typu bokser, czyli w układzie przeciwległym seria R), lecz wytwarza także motory rzędowe (do 6 cylindrów, seria K) oraz dosyć małe silniki jednocylindrowe (typ G oraz F). Koncern ma także siostrzaną firmę pod nazwą BMW M, która odpowiada za produkcję samochodów o nieco lepszych osiągach. Są one także trochę lepiej wyposażone i dopasowane do niezwykle restrykcyjnych wymogów niezwykle bogatych nabywców. Firma (producent oprogramowania dla firm) ma także inne popularne marki, w tym znane brytyjskie ekskluzywne limuzyny.


drzwi samochodowe
Author: charlie vinz
Source: http://www.flickr.com


Ciekawą nowinką dla niektórych ludzi mógłby być fakt, że firma BMW od 1950 r. robi także rowery. Aktualnie jednym z flagowych modeli takich pojazdów jest kosztujący ok. 15 tys. złotych elektryczny rower o mocy 250 W. Aktualnie firma działa na terenie całego świata i posiada bardzo rozbudowaną sieć dealerską. Oferowane przez BMW pojazdy cieszą się nie słabnącą popularnością wśród wszystkich klientów.
Jest to potwierdzone faktem, że samochody tej firmy są niezwykle często używane przez różnorodnego rodzaju służby specjalistyczne. Są to naturalnie odpowiednio ulepszone samochody, które mogłyby posiadać m.in. przeciwpancerne okna.