Kim jest konsultant podatkowy?

  • Posted on: 9 July 2018
  • By: addmean
Doradca podatkowy jest to stosunkowo młody fach w naszej ojczyźnie. Został powołany ustawą o doradztwie podatkowym z dnia 5 lipca 1996 roku. Najkrócej przedmiot ujmując, doradca podatkowy pomoże nam odszukać się w gąszczu spraw podatkowych. A więc?


Zapewni
podatki
Source: pixabay.com
obsługę w zakresie rachunkowości jak też zobowiązań fiskalnych. Z jego pomocy skorzystać może zarówno przedsiębiorca, jak również każdy człowiek, jaki nie prowadzi prywatnej działalności gospodarczej, jednakże rozlicza się z fiskusem.
Czym zajmuje się doradca, czyli – kiedy warto skorzystać z jego usług?
Obligacją każdego obywatela jest opłacanie podatków. Jeżeli czujemy się zagubieni w świecie regulacji podatkowych, natomiast wypełnianie blankietów i obliczanie zaległego podatku sprawia nam kłopot, można udać się do doradcy podatkowego. Oczywiście, obszar kompetencji doradcy jest dużo szerszy aniżeli pomoc w porachowaniu zaległego podatku. Doradca podatkowy może również udzielać porad, wydawać sądy z obszaru obowiązków skarbowych. Może sporządzać zeznania jak też oświadczenia podatkowe, a także reprezentować swych klientów tak przed organami fiskalnymi, jak i sądami administracyjnymi. Doradca podatkowy jest też w stanie również prowadzić księgi podatkowe jak też udzielać pomocy w tym zakresie - gdzie przyjmuje w Olsztynie.


obliczanie podatków
Source: pixabay.com
Warto mieć na względzie, iż doradca podatkowy jest obowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej. Ponadto, obowiązują go zasady etyki zawodowej. Swoją profesję powinien wykonywać rzetelnie, uczciwie, z zachowaniem należytej dokładności. Jak wiele kosztują usługi doradcy podatkowego? W tym miejscu, niestety, nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Nie jest tak, jak dla przykładu w przypadku rejentów, iż obowiązuje zarządzenie, które definiuje maksymalną stawkę za dokonywane przez nich działań. Wynagrodzenie doradcy podatkowego wyznaczane jest w umowie z kontrahentem. Nim więc skorzystamy z usług tego lub też innego doradcy, warto zapoznać się z cennikiem, który u niego obowiązuje.
Jak odnaleźć doradcę podatkowego w swoim mieście? Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać doradca podatkowy Olsztyn - aktualne oferty doradztwa podatkowego .
Kto może zostać doradcą podatkowym? Warunkiem wykonywania tego zawodu jest duża wiedza przedmiotowa, głównie w zakresie prawa finansowego, lecz także innych sfer prawa.