Kalistenika - doskonały sposób na zgubienie zbędnych kilogramów i zgrabną sylwetkę!

  • Posted on: 11 July 2018
  • By: addmean
Stanowi bezsprzecznie jedną z najprężniej rozwijających się dyscyplin, a miłośników owej formy aktywności z roku na rok przybywa. Nieomal każdy może ją uprawiać, bez konieczności inwestowania w drogi, specjalistyczny sprzęt czy karnety siłowni.


Musimy się jedynie „wyposażyć” w kawałek wolnej przestrzeni i szczyptę samozaparcia.


dziwne sporty
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
Pojawia się pytanie: czym tak naprawdę jest kalistenika Jak zacząć trening? Wbrew powszechnie panującej opinii to bardzo łatwe - szukaj na Wachlarz ćwiczeń, które możemy wykonywać jest niesłychanie szeroki. Pompki szwedzkie, przysiady, skłony, rozciąganie, bieganie, „brzuszki”, stanie na rękach - „opcji” nie brakuje. Wystarczyuścić wodze fantazji, żeby stworzyć plan treningowy „skrojony na miarę”. Nim jednak przystąpimy do działania, warto zastanowić się nad tym, jaki cel chcemy osiągnąć? Na czym zależy nam najbardziej? Zgubieniu zbędnych kilogramów? Zwiększeniu masy mięśniowej? Wyrzeźbieniu figury? Istotne, by nie ustawić sobie poprzeczki zbyt wysoko i realizować plan małymi krokami - oferta na Dobrze byłoby nadmienić, iż na świecie olbrzymią popularnością cieszą się rozliczne dziwne sporty, takie jak między innymi hokej pod wodą, wyścigi kosiarek, bagienne nurkowanie (sprzęt do nurkowania https://www.szpejownia.com/), boks szachowy, czy nawet dźwiganie żon.


Która z dyscyplin, Waszym zdaniem jest najbardziej niezwykła? Podjęlibyście owe wyzwania? A może preferujecie bardziej „klasyczną” aktywność? Pamiętajcie o jednym - ruch to zdrowie, niezależnie od tego jaką postać przybiera.